Hotel Orlinek w Karpaczu – kolejna inwestycja Grupy Europlan   INWESTYCJE

Grupa Europlan planuje otworzyć wiosną 2026 r. w Karpaczu hotel Orlinek ze 160 pokojami w historycznym budynku z początku XX wieku, który rozbudowany będzie o nową część. Prace ruszyć mają latem tego roku.

Berghotel zur Teichmann-Baude zbudowany został w 1913 r. i przed wojną był największym i najpopularniejszym obiektem w Karpaczu. W 1945 r. zorganizowano tam Szkołę Orląt Grunwaldzkich dla dzieci i młodzieży, która straciła rodziców podczas wojny, stąd późniejsza nazwa Orlinek. W latach 50. przywrócono funkcje turystyczne. W latach 90. obiekt został sprzedany przez gminę Karpacz prywatnemu inwestorowi i od tego czas stał zamknięty. Na początku XXI wieku pojawiły się informacje o zainteresowaniu nim Tadeusza Gołębiewskiego, który jednak ostatecznie postanowił wybudować swój hotel od fundamentów w innej części górnego Karpacza. Poprzedni właściciel rozbudował kilkanaście lat temu zabytkowy budynek o nową część. Ostatecznie nabyła go spółka z Grupy Europlan Artura Koziei i planuje rozbudować go o nowe skrzydło z 80 pokojami, a w łączniku z istniejącą częścią znajdzie się strefa wellness m.in. z basenem wewnętrznym i zewnętrznym. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji wykonawczej, latem wybrany ma zostać generalny wykonawca i ruszyć budowa, której zakończenie planowane jest na wiosnę 2026 r.  Artura Kozieja nie planuje wprowadzać Orlinka pod międzynarodową markę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Hotel Orlinek w Karpaczu – kolejna inwestycja Grupy Europlan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *