Mövenpick Zakopane z pozwoleniem na budowę, która ruszyć ma w kwietniu   INWESTYCJE

Spółka z Grupy Europlan, która jeszcze w 2020 r. ogłosiła plany otwarcia w Zakopanem hotelu pod accorowską marką Mövenpick w zabytkowym budynku, w którym niegdyś mieścił się hotel Imperial, rozbudowanym o nową część, po trzech latach od wystąpienia otrzymała pozwolenie na jego budowę. Budowa ruszyć ma wiosną, a zakończona przed wakacjami 2026 r.

Według początkowych zapowiedzi hotel ruszyć miał pod koniec 2022 r. W 2021 r. wyburzono już część dobudowaną przez Centralny Ośrodek Sportu w latach 70. – Jednak cała procedura administracyjna w Zakopanem zajęła nam dużo więcej czasu niż się spodziewaliśmy, ale teraz rozpoczęliśmy już proces wyboru generalnego wykonawcy, aby najpóźniej w kwietniu rozpocząć budowę tego obiektu – mówi „Hotelarzowi” Artur Kozieja, prezes Grupy Europlan.

Starostwo Powiatowe w Zakopanem nie chciało wydać zgody na tę inwestycję i dopiero po odwołaniu do wojewody spółka otrzymała pozytywną decyzję w grudnia ub.r. Z czego wynikały problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę? – Z uwag organu wydającego pierwotną decyzję, który nie chciał się zgodzić z pewnymi założeniami architektonicznymi, mimo że wszystko zostało zaprojektowane zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania. Ale pozytywna decyzja wojewody w zakresie naszego projektu i odesłanie po prawie roku do ponownego rozpatrzenia do pierwszej instancji, czyli starostwa, spowodowała, że w końcu wydano tę decyzję – tłumaczy Artur Kozieja.

W hotelu znajdzie się 142 pokoi, w tym w zabytkowej części 15, a także sala restauracyjna na dwa piętra, a w nowej strefa SPA Lava e Sal oferująca rytuały hammam i rasoul oraz osiem gabinetów, wellness z basenem, a na dachu nowo dobudowanej części jaccuzi z widokiem na Giewont i Nosal, będzie też powierzchnia konferencyjna na 120 osób. – Mamy już pełne projekty wykonawcze, bo mieliśmy dużo czasu na przygotowanie się w pełni do tego procesu. Ponieważ tutaj ta część zabytkowa jest już wyczyszczona i przygotowana do dalszej realizacji, bo w tym czasie przygotowaliśmy też wnętrza budynku historycznego do dalszego działania, więc powinniśmy sprawnie przeprowadzić tę budowę w 24 miesiące – mówi Artur Kozieja. Hotel zarządzany będzie przez sieć Accor.

W połowie tego roku w Karpaczu Grupa Europlan otwiera hotel Sanssouci, który zaoferuje 105 pokoi, w tym 70 w zabytkowym budynku byłego hotelu. Europlan przygotowuje w Karpaczu też kolejną inwestycję w byłym hotelu Orlinek.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *