Hotel Bellotto wprowadza koncept „Kwartał Sztuki” – trzymiesięczna ekspozycja jednego dzieła z możliwością zakupu. Pierwszy obraz za 44 tys. zł

5-gwiazdkowy Hotel Bellotto w Warszawie przy Starym mieście, dążąc do tworzenia niezapomnianych przeżyć dla swoich gości, ogłosił nowy koncept w dziedzinie sztuki hotelowej "Kwartał Sztuki". Ten trzymiesięczna ekspozycja jednego wybitnego dzieła artystycznego w lobby hotelu, z możliwością zakupu. Pierwszy, autorstwa Lecha Batora „HER MESS",  można kupić za 44 tys. zł

Wprowadzając "Kwartał Sztuki", hotel chce zaoferować swoim gościom szansę na trwałe zanurzenie się  w świat sztuki, czerpiąc radość z obcowania  z wyjątkowym dziełem przez trzy miesiące. – „Kwartał sztuki” to kolejny koncept, który wpisuje się w obraną przez nas strategie łączenia Hotelu Bellotto ze Sztuką, a także rozszerzenie projektu „Spotkań ze sztuką”. Wprowadzenie jednego obrazu na trzy miesiące pozwala nam skoncentrować uwagę na jednym wyjątkowym dziele sztuki, oferując gościom pełniejsze doświadczenie. Ponadto, dla kolekcjonerów sztuki jest to doskonała okazja, aby zobaczyć dzieło w naturalnym otoczeniu, co ułatwi wyobrażenie sobie, jak będzie wyglądało w ich własnym domu, biurze czy gabinecie – podkreśla Maciej Wołoszczak, dyrektor Hotelu Bellotto.

W ramach pierwszego "Kwartału Sztuki" hotel prezentuje obraz olejny Lecha Batora" HER MESS", który łączy w sobie klasykę z nowoczesnością. Dzieło, oprawione w dekoracyjne ramy, wpisuje się w charakterystyczny styl artysty. Obraz jest emanuje głęboką symboliką, nawiązującą do pop kultury oraz ducha współczesnych czasów. Symbolika dzieła odzwierciedla zainteresowania artysty, który czerpie inspirację z powszechnie rozpoznawalnych symboli, w tym komiksu i graffiti. Charakterystyczny motyw jelenia na rykowisku, często powtarzany przez Batora, ukazuje się w dziełach jako symbol malarskiego kiczu, umieszczony w odrealnionej przestrzeni.  Kolejnym rozpoznawalnym elementem są malarskie collage’e, wykonane na płótnie, w których realistyczne pejzaże zostają zestawione z odrealnionymi postaciami pół ludzi – pół zwierząt.
Te surrealistyczne dzieła Batora opowiadają różne historie, korzystając z bogactwa symboli
i znaczeń współczesnych czasów. Artysta nie ogranicza się tylko do malowania; do wielu swoich surrealistycznych dzieł dodaje równie niebanalne komentarze literackie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *