Rozpoczęła się budowa Hamptona na wrocławskim lotnisku   INWESTYCJE

W 2025 roku pierwszych gości powitać ma hotel Hampton by Hilton na terenie Portu Lotniczego Wrocław. Umowa na ten 122-pokojowy hotel została zawarta jeszcze w 2018 roku, o czym "Hotelarz" nieoficjalnie informował sześć lat temu (TUTAJ).

W hotelu znajdzie obszerna strefa restauracyjno-barowa, strefa fitness na piątym, najwyższym piętrze, sale konferencyjne, 7 pokoi typu King z powiększoną przestrzenią i wanną, zaś przy hotelu część ogrodowa.

– Wzrost liczby pasażerów musi iść w parze z podnoszeniem jakości obsługi, do czego przykładamy szczególną uwagę. Nowy hotel to ogromny krok na drodze ku podniesieniu standardów. To również strategiczna inwestycja w infrastrukturę towarzyszącą, która zwiększy komfort pasażerów i da im możliwość noclegu bezpośrednio przy lotnisku - komentuje Przemysław Myszakowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Hotel o powierzchni 5 tys. m kw. mieścić będzie się obok parkingu B, przy wjeździe na teren lotniska. Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika położony jest w odległości ok. 10 km na zachód od centrum miasta, a w ubiegłym roku z jego skorzystało rekordowe 3,9 miliona pasażerów. 800 metrów od lotniska od 2021 r. działa już 3-gwiazdkowy Arche Hotel ze 115 pokojami, a w ub.r. Arche kupiło sąsiednią działkę o powierzchni 0,44 ha za 3,06 mln zł, aby wybudować drugą, 4-gwiazdkową część hotelu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *