Nickel Resort & Spa Grzybowo z finansowaniem od SGB Banku   INWESTYCJE

Spółdzielczy SGB Bank SA przyznał kredyt spółce realizującej inwestycję hotelową Nickel Resort & Spa Grzybowo pod Kołobrzegiem, pozytywnie oceniając projekt firmy Nickel Development pod względem modelu biznesowego i finansowego.

Nickel Resort & Spa Kołobrzeg-Grzybowo to całoroczny obiekt hotelowy ze 147 apartamentowymi 1-i 2-pokojowymi od 18 do 56 m kw. w pierwszym etapie oraz pełną ofertą wypoczynkową, obejmującą strefę SPA & wellness, kompleks basenów wewnętrznych i liczne wodne atrakcje dla dzieci. Do tego gastronomia z restauracją i barem, strefa lounge, tarasy na dachu, wydmy na patio. Z myślą o biznesie zaprojektowano modułowe sale konferencyjne. Obiekt będzie zarządzany przez VHM Hotel Management. Za projekt bryły z akcentami nawiązującymi do koszy plażowych odpowiedzialne jest poznańska pracownia Ultra Architects, a za wnętrza wrocławskie Q2 Studio. Otwarcie zaplanowane jest na lato 2025 r.

Model finansowy opiera się na rozliczanie na podstawie przychodów generowanych z wynajmu całej puli apartamentów w proporcji 60 proc. dla klienta, 40 proc. dla operatora, który poniesie również koszty obsługi hotelowej. Stałe finansowanie, niezależne od tempa sprzedaży apartamentów i wpłat klientów, stanowić ma dodatkowe zapewnienie, że obiekt powstanie w zakładanym terminie, przy pełnej kontroli budżetu i jakości inwestycji, sprawdzanej regularnie przez rzeczoznawców pracujących na rzecz banku.

– Obserwujemy obecnie na rynku wstrzymanie, a przynajmniej opóźnienia w budowie wielu inwestycji apartamentowych. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że budujące je spółki nie zabezpieczyły odpowiedniego finansowania i teraz polegają wyłącznie na wpłatach nowych klientów, a te na ogół nie są regularne – mówi Dariusz Szczypiński, dyrektor finansowy w Nickel Development. – My mamy ten komfort, że nie musimy na nic czekać. Możemy w spokoju realizować kolejne kroki założone w planie, aby nasi klienci mogli jak najszybciej zacząć zarabiać na wynajmie. – Wiemy, że SGB Bank SA ma świetne rozeznanie w rynku apartamentowym nad morzem i w górach, więc współpraca z nim ma dla nas podwójną wartość. Poza samym finansowaniem daje nam on swoiste świadectwo rzetelności i wiarygodności.

Nickel Development to poznańska firma deweloperska, działająca na rynku od 25 lat. SGB-Bank z centralą w Poznaniu to następca Gospodarczego Banku Wielkopolski, który w 1990 r. założyły Banki Spółdzielcze SGB. Pełni funkcję banku zrzeszającego w Spółdzielczej Grupie Bankowej banki spółdzielcze SGB.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *