HR Group przejmuje butikową grupę hotelową Vagabond Club, rozszerzając swoje luksusowe portfolio   ŚWIAT

Sieć hotelowa HR Group (HRG) z siedzibą w Berlinie rozszerza swoje luksusowe portfolio poprzez przejęcie austriackiej grupy hoteli butikowych Vagabond Club, obejmującej cztery obiekty w Berlinie, Lipsku, Dreźnie i Wismarze. Sprzedającymi są Kerbler Private Foundation i Rupert Simoner, założyciel Vagabond Club, który pozycjonuje hotele jako nowoczesne hotele butikowe z infrastrukturą cyfrową.

Od lewej: Ruslan Husry, dyrektor generalny iwłaściciel HR Group oraz Rupert Simoner, założyciel Vagabond Club

Ruslan Husry, dyrektor generalny i właściciel HR Group, powiedział: - Te butikowe hotele doskonale uzupełniają nasze bogate portfolio i zwiększają obecność HR Group w sektorze luksusowym. Moje wieloletnie, przyjazne partnerstwo z Rupertem Simonerem było kluczowym czynnikiem decydującym o zakupie Vagabond Club. Jestem dumny, że jako jeden z największych operatorów hoteli wielomarkowych w Europie możemy dalej prowadzić te hotele o silnej, nowoczesnej marce, wykorzystując naszą wiedzę i pasję.

Hotele Vagabond Club wyróżniają się wyrafinowanym designem oraz podkreślać mają wyjątkowość każdej lokalizacji. Filozofia Vagabond Club w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami cyfrowymi, pozwalającymi na wyprzedzanie potrzeb gości, sprawiają, że hotele łączą tradycję z nowoczesnością. Pokoje, studia i apartamenty, niezależna gastronomia, a także fitness i lounge oferują nielimitowany luksus.

– Jestem bardzo zadowolony, że Ruslan Husry z HR Group inwestuje w ten zrównoważony segment luksusu, a dzięki swojej sile będzie dalej rozwijał markę Vagabond Club – mówi Rupert Simoner, założyciel Vagabond Club. – Głęboko wierzę, że nowoczesne wartości i cenne tradycje hotelarstwa są tym, co przynosi satysfakcję z podróżowania, a HR Group sprawi, że to podejście stanie się namacalne dla znacznie większej liczby gości.

Strategicznym celem HRG jest zbudowanie firmy hotelarskiej, dążącej do osiągnięcia pozycji wiodącego właściciela-operatora hoteli w Europie z silną platformą obejmującą wiele marek. Dzięki temu przejęciu liczba hoteli obsługiwanych przez HRG w ramach własności, dzierżawy i zarządzania, w tym udziałów w hotelach z azjatyckim partnerem Absolute Hotel Services, przekroczyła 200.

HR Group jest jedną z wiodących multibrandowych spółek hotelarskich w Europie Środkowej. Firma z siedzibą w Berlinie od ponad piętnastu lat z nabywa i prowadzi hotele i resorty wypoczynkowe. HR Group współpracuje z takimi grupami hotelowymi, jak Accor, Wyndham Hotel Group (w Polsce przejęła sieć Vienna House i wprowadziła pod nowa stworzoną markę Vienna House by Wundham), Dorint Hotels & Resorts, Hyatt, Hilton, Marriott, Radisson, IHG i Deutsche Hospitality. Działa również jako partner dla inwestorów instytucjonalnych, takich jak Pandox AB, DEKA, DWS, Union Investment i innych. HR Group poszukuje hoteli miejskich i biznesowych w miastach międzynarodowych i krajowych, a także kurortów w wiodących miejscowościach wypoczynkowych.  


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *