W Katowicach ruszył M23 przy Mariackiej i Tylnej Mariackiej w klimacie steampunku

W Katowicach przy ul. Mariackiej w zrewitalizowanej kamienicy i dobudowanej nowej części przy ul. Tylnej Mariackiej z końcem stycznia otwiera się butikowy hotel 4-gwiazdkowy M23 z 42 pokojami, których wystrój nawiązuje do industrialnych korzeni miasta z restauracją Parostacja Restobar, salą konferencyjną o powierzchni 60 m kw. i strefą SPA & wellness. Kamienicę przy ul. Mariackiej – głównym deptaku Katowic – wybudowaną na początku XX wieku, kupiła od miasta w 2018 r. firma Ewimex z Tychów za 3,34 mln zł.

Do modernistycznej kamienicy inwestor dobudował od ul. Tylnej Mariackiej nową część ze rdzawobrązowymi balkonami, a na bocznej ścianie znalazł się spektakularny mural z podobizną Zbigniewa Wodeckiego, który w Katowicach spędził dzieciństwo. Poszczególne piętra nawiązują do różnych dziedzin związanych z historią miasta i regionu. Jak opisuje sam hotel, stanowią one „podróż przez fascynującą historię i kulturę Śląska. Pokoje są przesiąknięte atmosferą regionu, począwszy od górnictwa, przez hutnictwo, kolej, wybitne postaci, aż po sztukę współczesną. Każdy detal został starannie dobrany, z kołami zamachowymi, rycinami, po obrazy historycznych miejsc i hołd dla wybitnych postaci z regionu”.

Parostacja w klimacie steampunku (jak opisuje Wikipedia, to gałąź cyberpunka – nurt stylistyczny w kulturze, którego nazwa pochodzi od słowa „steam”, czyli para, i nawiązuje estetyką do maszyn parowych oraz mechaniki, zastępujących elektronikę z cyberpunka) przenosić ma gości w epokę parowych maszyn i mechanicznych wynalazków, inspirowaną podróżami Phileasa Fogga z powieści „W 80 dni dookoła świata” Juliusza Verne'a. „Metalowe, ozdobione rurami i trybami wnętrze przywołuje ducha steampunkowego wszechświata, gdzie technologia i wyobraźnia łączą się w niezwykły sposób” – opisuje hotel, a menu „to kulinarne opowieści inspirowane podróżami Phileasa Fogga, z dodatkiem śląskiego charakteru” oraz wyborem 80 różnych win. Również w strefie SPA luksus spotykać ma się ze stylem steampunk, „gdzie industrialny design harmonijnie łączy się z nowoczesnymi udogodnieniami”, a zabiegi wykonywane są z użyciem produktów marki Aromatherapy Associates, natomiast strefa wellness oferuje saunę fińską i wannę z hydromasażem.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *