W Sopocie powstanie Q Hotel z 220 pokojami

Sieć Q Hotel planuje otworzyć w Sopocie w 2026 r. hotel z 220 pokojami, 900 m kw. przestrzeni konferencyjnej, rozbudowaną strefą SPA & wellness z basenem, saunami, grotą śnieżną i siłownią oraz dużym placem zabaw dla dzieci przy ul. Haffnera. Na działce w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Północnego wcześniej zapowiadany był Crowne Plaza.

Budowa ruszyć ma w pierwszym kwartale tego roku. – Jesteśmy pewni, że Sopot jest doskonałym miastem na inwestycję, atrakcyjnym dla turystów przez cały rok. Nowy hotel najbardziej wśród wszystkich hoteli sieci będzie sprzyjał relaksowi i rodzinnemu wypoczynkowi – mówi Radosław Altheim, dyrektor zarządzający sieci Q Hotel, mając nadzieję, że hotel w Sopocie wejdzie p r z e b o j e m w rynek konferencyjny, podobnie jak Q Hotel w Bielanach Wrocławskich, i stanie się też jednym z najważniejszych obiektów eventowych w Polsce. W polskiej sieci Q Hotel, która ruszyła w 2011 r., działa sześć hoteli – w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, we Wrocławiu i w Bielanach Wrocławskich. Wcześniej 230-pokojowy hotel w tym miejscu planowała firma Polnord, która podpisała umowę z siecią IHG na markę Crowne Plaza i uzyskała w 2019 r. pozwolenie na budowę kompleksu Haffner Residence z trzema apartamentowcami mieszczącymi 140 mieszkań oraz hotel.

Na 2,5-hektarowej działce do 2008 r. znajdowały się obiekty Lucky Hotels, działające w murach dawnych budynków dla szwedzkich robotników budujących w latach 70. suchy dok w gdyńskiej stoczni. W 2008 r. Polnord kupił atrakcyjną działkę położoną 300 m od plaży, jednak poza wyburzeniem dawnych obiektów nie rozpoczęto żadnych prac. Początkowo inwestor planował budowę 300-pokojowego hotelu Park Haffnera, który otwarty miał zostać do 2011 r., później zmienił zamiary i planował sprzedaż działki, by potem powrócić do koncepcji hotelu działającego pod międzynarodową marką. W 2019 r. mający problemy finansowe Polnord przejęty został przez węgierską firmę Cordia, która podtrzymała plany otwarcia kompleksu Haffner Residence. Poza hotelem znajdą się w nim dwa budynki z 84 apartamentami mieszkalnymi i 49 inwestycyjnymi o powierzchni od 28 do 190 m kw.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *