Accor i DeSilva z umową na ibis Styles Katowice Airport

Sieć Accor podpisała umowę franczyzową z Hotelami DeSilva na otwarcie ibisa Styles przy lotnisku Katowice w Pyrzowicach, który powstanie w rezultacie przebudowy i rozbudowy istniejącego hotelu DeSilva Inn Katowice Airport. ibis Styles Katowice Airport, położony ok. 800 m od lotniska, zaoferuje 75 pokoi, a otwarty ma zostać w 2025 r.

– Podpisanie tej umowy to dla nas kolejny krok w kierunku konsolidacji naszej pozycji na rynku hotelarskim w Polsce. Nowy ibis Styles Katowice Airport to wspaniałe uzupełnienie naszej oferty nie tylko na Śląsku, ale i w całym kraju, oraz już dziewiąty obiekt działający w partnerstwie z Hotelami DeSilva – mówi Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor w Polsce. Sieć Hotele DeSilva z ponad 1,4 tys. pokoi w 13 obiektach działa dwutorowo. Pięć z nich funkcjonuje pod jej marką własną DeSilva – w Poznaniu, Opolu, Pruszkowie, Piasecznie i Pyrzowicach, a osiem z blisko 1 tys. pokoi to hotele zarządzane pod markami Accoru – Mercure, ibis Styles i ibis – kupione w ubiegłej dekadzie od Orbisu na rynkach dla niego niestrategicznych, jak Opole, Częstochowa, Bielsko-Biała, Cieszyn, Zabrze, Jelenia Góra i Karpacz. – Jako największy franczyzobiorca grupy Accor w Polsce jesteśmy dumni z tego, że już wkrótce zasilimy lokalny rynek hotelarski nowym obiektem, który z pełnością spełni oczekiwania przyszłych gości i wzbogaci nasze portfolio o kolejny obiekt działający pod uznaną na całym świecie marką – mówi Paweł Laskowski, członek zarządu Hoteli DeSilva. Obecnie pod marką ibis Styles działa w Polsce 18 hoteli, a w planach są cztery kolejne. Jest ona drugą marką pod względem liczby obiektów w Polsce z globalnego portfolio Accoru po Mercure z 24 hotelami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *