Grupa Europlan: z pozwoleniem na budowę hotelu Mövenpick w Zakopanem

Spółka z Grupy Europlan, która jeszcze w 2020 r. ogłosiła plany otwarcia w Zakopanem hotelu pod accorowską marką Mövenpick w zabytkowym budynku, w którym niegdyś mieścił się hotel Imperial, rozbudowanym o nową część, po trzech latach od wystąpienia otrzymała pozwolenie na jego budowę. Budowa ruszyć ma wiosną, a zakończyć się przed wakacjami 2026 r.

Według początkowych zapowiedzi hotel ruszyć miał pod koniec 2022 r. W 2021 r. wyburzono już część dobudowaną przez Centralny Ośrodek Sportu w latach 70. – Jednak cała procedura administracyjna w Zakopanem zajęła nam dużo więcej czasu, niż się spodziewaliśmy, ale teraz rozpoczęliśmy już proces wyboru generalnego wykonawcy, aby najpóźniej w kwietniu rozpocząć budowę tego obiektu – mówi „Hotelarzowi” Artur Kozieja, prezes Grupy Europlan. Starostwo Powiatowe w Zakopanem dopiero po odwołaniu inwestora do wojewody wydało pozwolenie na budowę w grudniu ub.r. Z czego wynikały problemy z uzyskaniem pozwolenia?

– Z uwag starostwa, które nie chciało się zgodzić z niektórymi założeniami architektonicznymi, mimo że wszystko zostało zaprojektowane zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania. Ale pozytywna decyzja wojewody i odesłanie po prawie roku do ponownego rozpatrzenia do pierwszej instancji, czyli starostwa, spowodowała, że w końcu wydano tę decyzję – tłumaczy Artur Kozieja. W hotelu znajdą się 142 pokoje, w tym w zabytkowej części 15, a także sala restauracyjna na dwa piętra, natomiast w nowej części strefa SPA Lava e Sal z ośmioma gabinetami, wellness z basenem, a na dachu nowo dobudowanej części jacuzzi. Będzie też powierzchnia konferencyjna na 120 osób.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *