HSP Management zastąpił Europlan w inwestycji Termy Karkonosze Resort & Spa   INWESTYCJE

W Staniszowie u stóp Karkonoszy powstaje kompleks hotelowo-wypoczynkowy ze SPA i wodami termalnymi Termy Karkonosze Resort & Spa. Wcześniej zaangażowana w niego była grupa Europlan, teraz operatorem został HSP Management Grzegorza Gacka, do którego należy m.in. 5-gwiazdkowy Szczawnica Park Resort & Spa.

Termy Karkonosze Resort & Spa to kompleks o powierzchni ponad sześciu hektarów z 265 pokojami hotelowymi i apartamentami w trzech strefach – hotelowo-rekreacyjnej, rodzinnej i kameralnej. Motywem łączącym projektowane przestrzenie i funkcje jest woda, pojawiająca się pod różnymi postaciami w różnych strefach o łącznej powierzchni 3,5 tys. m kw. lustra wody. Temperatura wody w basenach zewnętrznych osiągająca 28-36°C umożliwia całoroczne kąpiele termalne.

W strefie rekreacyjnej zaprojektowano butikowy hotel z 64 pokojami, SPA i zespołem basenów termalnych oraz restauracją i salą konferencyjną. W strefie rodzinnej wokół naturalnego stawu zaplanowano dziewięć budynków z 14 apartamentami w każdym. Punktem centralnym będzie budynek klubowy z basenem zewnętrznym i rodzinną plażą. W strefie kameralnej znajdzie się 10 budynków willowych, po osiem apartamentów w każdym, przeplatanych sadzawkami, basenami termalnymi, ścieżkami i zielenią. Całość zaprojektowała pracownia Q2 Studio z Wrocławia. Strefa rodzinna, w której znajduje się 126 pokoi, ma zostać otwarta przed sezonem wakacyjnym, a część hotelowa i strefa kameralna do końca tego roku.

– Atutem Staniszowa, gdzie powstają Termy Karkonosze, jest bliskość Karkonoszy oraz znanych górskich kurortów Karpacza i  Szklarskiej Poręby – tłumaczy wywodzący się z branży IT inwestor, Paweł Witkiewicz, członek zarządu kompleksu.

Pierwsze informacje o planach tej inwestycji pojawiły się na początku 2021 r. ze strony Grupy Europlan. Okazało się, że miała być ona jego operatorem, ale strony rozstały się w jesienią ub.r., o czym więcej opowiadał Artur Kozieja w wywiadzie w styczniowym wydaniu „Hotelarza”. HSP Management jest spółką zarządzającą m.in. hotelami Szczawnica Park Resort & SPA i Batory oraz Apartamentami Eko i Willą Tęcza, wszystkie w Szczawnicy.

– Misją HSP Management jest kultywowanie tradycji hotelarskich poprzez dostarczanie gościom wyjątkowego serwisu, a także niezapomnianych wrażeń z pobytu w pięknych polskich lokalizacjach. Odpowiadając na potrzeby naszych gości, poszerzamy naszą grupę hotelową o kolejne urokliwe miejsce. Goście, którzy doświadczyli naszej gościnności w Pieninach, będą mogli odpocząć również w Karkonoszach, mając gwarancję jakości obsługi, kuchni, produktów i designu – mówi Grzegorz Gacek, członek zarządu kompleksu Termy Karkonosze i prezes zarządu HSP Management. – W ramach obiektu działać będzie 5-gwiazdkowy hotel z ekskluzywnymi restauracjami, kompleksem SPA & wellness, a także przestronnymi apartamentami, zarówno dla rodzin, jak i dla osób poszukujących intymności i spokoju w strefie kameralnej.

Grzegorz Gacek doświadczenie biznesowe budował m.in. w Danone oraz Kompanii Piwowarskiej, skąd awansował do struktur zarządu SABMiller w Szwajcarii, a następnie do europejskiej centrali Coca Coli. Po powrocie do kraju po 11 latach objął stanowisko prezesa zarządu Distribev Orbico, jednocześnie od 18 lat prowadzi działalność hotelarską w Szczawnicy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *