Mariusz Plichta dyrektorem generalnym Puro Warszawa Centrum   PERSONALIA

Mariusz Plichta, dyrektor generalny Vienna House by Wyndham Mokotów, od 1 kwietnia zarządzał będzie hotelem Puro Warszawa Centrum. Zastąpi Łukasza Piekarskiego, który wprowadzał ten hotel na rynek w 2019 r., wcześniej otwierał pierwsze Puro w Polsce we Wrocławiu, a teraz wraca do rodzinnego Wrocławia, aby ponownie objąć tam stanowisko dyrektora.

Mariusz Plichta z hotelarstwem związany jest od ponad 20 lat. Karierę zaczynał w Wielkiej Brytanii, pracując dla sieci Sarova Group. Po powrocie do Polski w 2008 r. rozpoczął pracę w hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów jako conference and banquet manager, a w 2011 r. objął stanowisko assistant F&B managera. W latach 2013-2015 przygotowywał do otwarcia i zarządzał działami gastronomii w hotelach Arłamów oraz Hilton Garden Inn Kraków Airport. W 2015 r. został dyrektorem operacyjnym Zamku Biskupiego sieci Arche w Janowie Podlaskim, na początku 2017 r. dyrektorem generalnym Hamptona by Hilton Lublin, a pod koniec tego samego roku trafił do Warszawy jako dyrektor operacyjny Radisson Blu Sobieski. W 2022 r. został dyrektorem generalnym hotelu Vienna House na Mokotowie. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego.

Dotychczasowa dyrektor wrocławskiego Puro, Edyta Barczuk-Matuszczak, ze względu na planowaną ekspansję marki na rynki zagraniczne (ruszają prace przy otwarciu hoteli w Pradze i Budapeszcie) obejmie nowo utworzone stanowisko – director of rooms operations.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *