Teraz Węgrzy w Zakopanem   ANALIZY I RAPORTY

Tej zimy turyści z Węgier licznie zdecydowali się odwiedzić Zakopane i Kraków. Liczba turystów z Węgier, którzy tej zimy zdecydowali się na wypoczynek w Polsce, wzrosła o niemal 50 proc. względem zeszłego rokupokazują dane węgierskiej platformy Szallas.hu, należącej do tej samej grupy portali turystycznych, co Nocowanie.pl.

– Język węgierski w czasie naszych ferii najczęściej słyszymy w Zakopanem, gdzie wybrał się co trzeci rezerwujący z Węgier. Sporą popularnością wśród naszych bratanków cieszy się też Kraków – mówi Agnieszka Rzeszutek, ekspert Nocowanie.pl. Jak dodaje, Węgrzy są gotowi wydać na zimowy wyjazd więcej pieniędzy niż Polacy. Średnia cena za osobę za noc, wyliczona na podstawie dokonanych rezerwacji, wyniosła w ich przypadku 146,79 zł, czyli o blisko 35 zł więcej niż w przypadku polskich turystów.

Więcej od Polaków zostawiają góralom też Czesi, korzystający z platformy hotel.cz – średnia cena osobodoby z ich rezerwacji to 126,70 zł – oraz słowaccy użytkownicy revngo.com – 124 zł. Naszych najbliższych sąsiadów było jednak w górach, według analizy Nocowanie.pl, mniej niż Węgrów, a ich liczba względem zeszłego roku utrzymała się na tym samym poziomie. Mniej było natomiast Chorwatów, rezerwujących przez revngo.com. Turyści z tamtego kierunku płacili za noclegi w polskich obiektach średnio 110 zł za osobę za noc.

Przyjezdni z Europy Środkowo-Wschodniej oprócz Zakopanego i Krakowa odwiedzali też Karpacz czy Trójmiasto. – Jako że poprzedni sezon letni i czas ferii zimowych nie zaliczają się do najbardziej udanych dla lokalnej branży turystycznej, hotelarze coraz odważniej spoglądają w kierunku turystów zagranicznych – zauważa Agnieszka  Rzeszutek.  

Priorytetem jest dla goście z Europy są czystość, wygoda i umiarkowana cena. To właśnie znajdują i chwalą w Polsce. – Polskie ceny są dla Europejczyków bardzo konkurencyjne, ale to jakość bazy i jej wysoki standard są atutami wypoczynku w Polsce. Dysponujemy znaczącą liczbą stosunkowo młodych obiektów, dzięki czemu baza noclegowa w Polsce jest w lepszym stanie niż w wielu krajach za granicą, a dodatkowo właściciele obiektów zabiegając o gości, także tych zagranicznych, inwestują w remonty, te mniejsze i generalne, rozbudowują się, szukają pomysłów na nowoczesną aranżację przestrzeni – podkreśla ekspertka Nocowanie.pl.

Jak pokazała ankieta przeprowadzona przez Nocowanie.pl  już co dziesiąty z właścicieli obiektów noclegowych przyznaje, że aktywnie zabiega o turystów spoza Polski, chociażby tłumacząc materiały reklamowe i oferty oraz dbając o zapewnienie obsługi w językach obcych..


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *