Pod Gdańskiem planowany jest Wind Yacht Resort z 5-gwiazdkowym hotelem sieciowym

W Wiślince koło Gdańska przy ujściu Martwej Wisły do Bałtyku wiosną ruszyć ma budowa kompleksu apartamentowo- hotelowego Wind Yacht Resort z mariną i 5-gwiazdkowym hotelem pod sieciową marką. Operatorem będzie VHM Hotel Management. Powstanie obok kompleksu Sol Marina, również z mariną i działającym już 4-gwiazdkowym hotelem.

Wkompleksie Wind Yacht Resort planowane są cztery trzypiętrowe budynki apartamentowe, 10-piętrowy hotel oraz rozbudowana infrastruktura portowa z kapitanatem i mariną na 200 miejsc do cumowania, restauracja na wodzie, zewnętrzny basen i strefa saun. Wnętrza apartamentów utrzymane mają być w stylu luksusowych jachtów, a całość zaprojektowana została przez gdyńską pracownię Ako Architekci. W pierwszym etapie, którego budowa ma się rozpocząć wiosną tego roku, a oddanie do użytku planowane jest do końca 2025 r., mają powstać dwa budynki z 90 apartamentami od 29 do 108 m kw. pod wynajem krótkoterminowy.

Apartamenty sprzedawane są w systemie condo z podziałem przychodów 70/30, 15-letnią umową dzierżawy, nielimitowanym pobytem właścicielskim poza sezonem i 14-dniowym w sezonie albo jako inwestycja typu second home w stanie deweloperskim. W drugim etapie, który rozpocząć ma się w 2025 r., powstanie hotel z wewnętrznym basenem, strefą saun, restauracją, salami bankietowymi i konferencyjnymi oraz kids clubem. Inwestorem jest spółka Jantar Development, której udziałowcy jeszcze w 2022 r. ogłosili plany kompleksu Radisson Resort & Suites w Ustroniu Morskim z 276 apartamentami i pokojami, jednak jego budowa jeszcze nie ruszyła. Operatorem kompleksu w Ustroniu Morskim tak jak w Wiślince ma być VHM Hotel Management.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *