InterContinental Warszawa, Holiday Inn Warszawa i Gdańsk z clustra IHG z certyfikatem Green Key…

Hotele InterContinental i Holiday Inn w Warszawie oraz Holiday Inn Gdańsk, należące do clustra sieci IHG Hotels & Resorts, otrzymały certyfikat Green Key, przyznawany obiektom, które spełniają najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności za środowisko. Green Key to jeden z głównych standardów w zakresie odpowiedzialności za środowisko naturalne i zrównoważony rozwój.

Certyfikat Green Key jest międzynarodowym standardem w zakresie odpowiedzialności za środowisko naturalne i zrównoważone funkcjonowanie obiektów w branży turystycznej. To oznaczenie ekologiczne jest zobowiązaniem przedsiębiorstw do tego, by ich obiekty spełniały surowe kryteria określone przez Fundację Edukacji Ekologicznej, a dla gości hoteli stanowi zapewnienie, że decydując się na pobyt, wspierają ochronę środowiska i zrównoważony rozwój.

– Zaangażowanie w ochronę środowiska to jeden z naszych priorytetów, dlatego jestem bardzo dumna, że otrzymaliśmy certyfikat Green Key. To wielka motywacja dla naszego zespołu do dalszego działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dla gości wybór jednego z naszych hoteli to nie tylko zapewnienie wyjątkowych doświadczeń, ale też realny wpływ na ochronę naszej planety – mówi Britta Kutz, area general manager w IHG Hotels & Resorts i dyrektor generalna warszawskiego InterContinentalu.

Aby otrzymać certyfikat, hotele należące do clustra IHG podjęły takie inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju jak:
– redukcja zużycia wody
– wprowadzenie narzędzi, które minimalizują zużycie wody bez wpływu na komfort gości,
– redukcja zużycia plastiku
– wyeliminowanie plastikowych butelek, opakowań i jednorazowych przyborów łazienkowych, zastąpienie ich ekologicznymi alternatywami,
– kupowanie żywności od lokalnych dostawców
– co zwiększa wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju, minimalizuje wpływ transportu żywności na środowisko i wspiera lokalne społeczności,
– zaangażowanie społeczne
– uczestnictwo w takich inicjatywach jak Dzień Ziemi, aby wspierać ochronę środowiska,
– efektywność energetyczna i redukcja emisji dwutlenku węgla
– wdrożenie rozwiązań zmniejszających zużycie energii i emisję dwutlenku węgla,
– edukacja pracowników
– zachęcanie ich do zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *