Pobyt komfortowy. Technologicznie. Dla hoteli? Unified commerce

Nowocześni turyści z młodych pokoleń modyfikują zasady sektora turystyki. Jak wynika z Adyen Retail Report, już co trzeci Polak wybiera firmy, które oferują mu „nagrodę” za wybór usług. Jakie technologie doceniają podczas wyjazdów? I ilu hotelarzy może odpowiadać na ich potrzeby?

Planowanie wakacji i rozrywki to w Polsce domena kanałów cyfrowych – przy poszukiwaniu celu podróży tę ścieżkę wybiera aż 72 proc. Polaków. Miejsce, cena i wnętrza to nie jedyne rzeczy, na które zwracają uwagę w kontekście doboru noclegu. Część cech poszukiwanych obecnie przez wyjeżdżających skupia się wokół technologii. Teraz, kiedy goście są przyzwyczajeni do bezproblemowych, spersonalizowanych doświadczeń w innych branżach, są bardziej skłonni wybrać zapewniające to samo hotele. Dla firm z sektora hospitality to wyzwanie, aby poprzeczkę zawiesić wysoko.

Zdalnie, szybko i wygodnie

Rozwiązaniem technologicznym, które ankietowani w badaniu Adyen Retail Report 2023 oznaczali jako wybierane najczęściej, okazał się self-check-out (68 proc.). Jednak tylko 12,5 proc. przedstawicieli polskiego rynku usług przyznaje, że umożliwia już np. rozliczenia za pomocą jednego kliknięcia. Ale firmy potwierdzają, że w najbliższej przyszłości planują inwestycje w technologie ograniczające

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *