Wmurowano kamień węgielny pod kompleks The Sea Resort w Międzyzdrojach   INWESTYCJE

Na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach wmurowano kamień węgielny pod budowę kompleksu The Sea Resort z wyjściem na plażę, zaprojektowanego w standardzie pięciogwiazdkowym. Znajdą się tam 153 apartamenty, SPA, strefy saun i basenów, restauracja połączona z lobby barem, sky bar i tarasy widokowe. Kompleks ruszyć ma pod koniec 2025 r. Inwestorem jest poznańska spółka Minde, a operatorem Europlan Artura Koziei.

The Sea Resort powstaje przy ul. Promenada Gwiazd 15 w miejscu, gdzie funkcjonowała kiedyś baza rybacka, tuż obok znajdującej się na obszarze Wolińskiego Parku Narodowego Kawczej Góry. Właśnie tam, na placu budowy nowej inwestycji, 12 marca odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy, przyszłego operatora kompleksu oraz podmiotu odpowiedzialnego za komercjalizację.

– Jest to niezwykle ważny moment, który symbolizuje nasze zaangażowanie w rozwój turystyczny tej części kraju oraz pragnienie stworzenia wspólnym wysiłkiem wyjątkowego miejsca dla wszystkich gości, które będzie dumą miasta oraz całego regionu – mówi Tomasz Palacz, prezes zarządu Minde.

The Sea Resort został zaprojektowany przez pracownię W + Architekci Wolski & Włosek jako kompleks złożony z dwóch budynków. Na czterech kondygnacjach naziemnych znajdą się 153 apartamenty o powierzchni od 28 do 117 m kw. z tarasami, w tym na samej górze – przeszklone penthouse’y. Z kolei pod ziemią – garaż ze 104 miejscami. The Sea Resort zostanie wyposażony w tarasy, m.in. plażowe i na dachu budynku. W kompleksie znajdą się strefy: basenowa (m.in. z basenem typu infinity) i saunowa, jacuzzi zewnętrzne, fitness, restauracja połączona z lobby barem, sky bar, tarasy widokowe oraz przestrzeń przeznaczona dla dzieci.

Na terenie inwestycji będzie także funkcjonować SPA Lava e Sal, stworzone przez Katarzynę Sokołowską – polską reżyserkę pokazów mody, jurorkę programu Top Model Polska. Walorem tego miejsca mają być klimatyczne wnętrza, unikatowa sztuka oraz autorskie zabiegi i rytuały. – Naszą inspiracją jest powrót do wewnętrznej harmonii. Wierzymy w terapeutyczną moc dobrego designu i sztuki, którą się otaczamy. Nasze wnętrza mają być kojącą oazą, a zabiegi ekscytująca podróżą  – tłumaczy Katarzyna Sokołowska.

Komercjalizacją nadmorskiego kompleksu zajmuje się assethome.pl. – The Sea Resort to pierwszy obiekt high premium w Międzyzdrojach dla najbardziej wymagających klientów. Tu nie ma miejsca na kompromis, otrzymują oni najlepsze apartamenty z pełnym zapleczem resortowym w kategorii pięciogwiazdkowego hotelu. Standard inwestycji jest nieporównywalny do dotychczasowego, jaki był dostępny w Międzyzdrojach, dlatego cieszy się ona tak olbrzymim zainteresowaniem – mówi Michał Wąsik, CEO assethome.pl.

Zakupionymi przez klientów apartamentami będzie zarządzała spółka Europlan, pełniąca funkcję operatora kompleksu. Jej właścicielem jest Artur Kozieja, doświadczony hotelarz, bankier inwestycyjny oraz finansista. Otworzył m.in. Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, Lake Hill Resort & SPA w Sosnówce k. Karpacza i Radisson Blu Resort Resort & Conference Centre w Ostródzie.

Generalnym wykonawcą The Sea Resort jest firma WPIP Construction. – Realizacja inwestycji na Pomorzu Zachodnim jest kolejnym przykładem ekspansji naszej firmy, która prowadzi inwestycje w różnych regionach Polski – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Budując The Sea Resort, który z pewnością stanie się wizytówką nadmorskich Międzyzdrojów, zamierzamy potwierdzić największe firmowe atuty: solidność, terminowość oraz najwyższą jakość wykonania.

Zgodnie z harmonogramem, The Sea Resort zainauguruje swoją działalność pod koniec 2025 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *