Arche planuje pozyskać ponad 20 mln zł z emisji kolejnych obligacji   WYNIKI RYNKOWE

Grupa Arche, poprzez Dom Maklerski Michael Strom, zbiera zapisy na 3-letnie, niezabezpieczone obligacje, dla których wysokość marży została ustalona między 4,0 a 4,4 pkt proc. ponad WIBOR 3M (obecnie około 9,85 proc. rocznie).

Władysław Grochowski, właściciel i prezes Arche

Warta do 21,5 mln zł oferta potrwa do 22 marca, a wartość nominalna jednej obligacji to 1000 zł. Marża będzie mogła zostać podwyższona o 0,75 lub 1,5 pkt proc., gdyby skonsolidowany dług netto Arche przekroczył odpowiednio 1,0x lub 1,2x kapitałów własnych. 

Pozyskane z nowej emisji środki dewelopersko-hotelowa spółka zobowiązała się przeznaczyć na finansowanie bieżącej działalności operacyjnej. Wcześniej spółka wyemitowała już cztery inne serie obligacji z terminami spłaty w latach 2024-2026.

Głównym przedmiotem działalności Arche jest budowa i sprzedaż nieruchomości mieszkalnych i hotelowych (w Systemie Arche®) oraz działalność hotelarska. Do sieci Arche należy 18 hoteli (3560 pokoi), z których 4 są w całości własnością Grupy, a w pozostałych część pokoi sprzedanych jest indywidualnym nabywcom. Spółka jest kontrolowana przez rodzinę Grochowskich, a jej głównym akcjonariuszem i prezesem jest Władysław Grochowski, posiadający 77,78% akcji spółki.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *