Marta Tomczyk-Kornobis dyrektor generalną Zinar Castle i Forest Hotel w Krakowie   PERSONALIA

Dyrektorem niedawno otwartego Zinar Castle w Zamku w Przegorzałach – i znajdującego się po sąsiedzku Forest Hotelu, wchodzących w skład grupy ZR HOTELE – została Marta Tomczyk-Kornobis, przez ostatnie sześć lat związana z Bachleda Luxury MGallery w Krakowie. Z kolei F&B managerem obydwu obiektów został Michał Karczewski, wcześniej w krakowskich hotelami Radisson Hotel Group.

Zinar Castlez 34 pokojami powstał po generalnym remoncie w historycznym Zamku w Przegorzałach, oferując m.in. dwupoziomową restaurację oraz salę balową na 200 osób z tarasami i arkadami widokowymi na panoramę Krakowa, Tatr i Wisły. Wraz z sąsiadującym Forest Hotel (dawny hotel Wolski), Zinar Castle tworzy kompleks Wzgórze Zamkowe oferujący 120 pokoi wraz z aulą audytoryjną. W trzecim kwartale 2024 r. planowane jest także otwarcie luksusowego SPA w baszcie, połączonej z zamkiem tunelem wykutym w skale, co pozwoli na skategoryzowanie Zinar Castle na 5 gwiazdek.

Marta Tomczyk-Kornobis posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze krakowskich hoteli butikowych, zaczynając karierę obiektach Donimirski Boutique Hotes Od 2018 r. związana była z Bachleda Luxury Hotel MGallery Collection, gdzie początkowo jako manager, a następnie jako dyrektor zarządzała sekcją room division. Teraz przenosi swoje doświadczenie i umiejętności na Wzgórze Zamkowe, gdzie pełnić ma kluczową rolę w kreowaniu unikatowych doświadczeń gości. Zastępuje Martę Morżkowską, dotychczasową dyrektor Forest Hotel, która objęła stanowisko dyrektora ds. sprzedaży w grupie ZR Hotele.

Michał Karczewski z krakowską gastronomią związany jest od 16 lat. Najpierw pracował jako barman, potem szef baru, tworzył autorskie karty alkoholi w Zakładce Rafała Targosza, a w Ed Red Adama Chrząstowskiego unikatowe koktajle kulinarne jako restaurant bar manager. W 2016 r. związał się z hotelem Hilton Garden Inn Kraków Airport najpierw jako zastępca F&B managera, następnie kierownik gastronomii. W 2022 r. objął stanowisko cluster food & beverage managera w krakowskich hoteli Radisson Hotel Group – Radisson Blu i Park Inn by Radisson.

Zinar Castle i Forest Hotel to obiekty wchodzące w skład grupy ZR HOTELE wraz z podkrakowskim Dworem w Tomaszowicach oraz będącymi w trakcie inwestycji Pałacem w Bobrku i Wyspą Biskupią w Karlinie. 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *