Wiecha nad Moxy Warszawa na Woli   INWESTYCJE

Nad budynkiem powstającego hotelu Moxy z 257 pokojami w Warszawie, pod który pierwszą łopatę wbito w maju ub.r., w marcu zawisła wiecha, oznaczająca zakończenie etapu stawiania konstrukcji i osiągnięcie stanu surowego otwartego.

Moxy przy ul. Towarowej będzie jednym z największych hoteli tej marki w Europie. Generalnym wykonawcą jest Strabag. Projekt przygotowała pracownia AGK Architekci z elewacją, podziałami okien i kolorystyką nawiązującą do architektury przemysłowej z przełomu wieków, odwołującej się do historycznego charakteru tej części Warszawy. Również wnętrza zaprojektowane zostały przez AGK, a ich motywem przewodnim jest historia polskiej motoryzacji i pierwszego powojennego modelu samochodu Warszawa S20 produkowanego w Fabryce Samochodów Osobowych na Żeraniu. – We wnętrzach hotelu przywracamy pamięć o liniach produkcyjnych nieistniejącej już dziś fabryki. Auto marki Warszawa nie doczekało się swojego muzeum, więc chociaż w ten sposób spróbujemy ocalić od zapomnienia ten okruch naszej historii – tłumaczy Adam Walczak, prezes zarządu AGK Architekci. Oryginalna odrestaurowana warszawa M20 ozdobi lobby hotelu.

Hotel otwarty ma zostać na początku 2025 r. Inwestorem jest spółka Towarowa Sancak, na której czele stoi Nusret Sancak. Inna spółka z grupy kapitałowej tureckich inwestorów – Sangate Sancak podpisała w październiku ub.r. umowę na 127 mln zł z Mirbudem na budowę kompleksu Campanile – Premiere Classe z 395 pokojami, który powstanie w miejscu wyburzanego Sangate Hotel Airport (dawna Gromada Lotnisko). Planowany termin zakończenia budowy to styczeń 2026 r. Wcześniej grupa otworzyła na Ochocie hotel Hampton by Hilton Reduta ze 167 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *