W Opolu powstaje drugi hotel sieci DeSilva. Z 210 pokojami   INWESTYCJE

Polska sieć DeSilva rozpoczęła budowę swojego drugiego hotelu Opolu. W pierwszym etapie powstać ma 129 pokoi, a w kolejnym  81 – informuje serwis opolska360.pl. W Opolu działa już DeSilva Premium, należy do niej też hotel pod accorowską marką Mercure.

– Najpierw budujemy 129 pokoi dwuosobowych. W tym znajdzie się 7 apartamentów długiego pobytu z aneksami kuchennymi – powiedział serwisowi Łukasz Łabanowski, który jest dyrektorem hoteli DeSilva Premium i Mercure. Powstający hotel działać ma pod bardziej ekonomiczną marką DeSilva Inn. Zlokalizowany będzie koło powstającego Stadionu Opolskiego i Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Ma być gotowy na wiosnę 2025 r. – choć na razie budowa wychodzi dopiero spod ziemi. Oferować ma restaurację śniadaniową i samoobsługowy check-in.  – Dedykowany będzie dla rozwijającej się strefy ekonomicznej, grup turystycznych, klientów korporacyjnych, jak również dla osób poszukujących apartamentów na wynajem długoterminowy – tłumaczy Łukasz Łabanowski.


Fot. opolska360.pl

Sieć Hotele DeSilva z ponad 1,4 tys. pokoi działa dwutorowo. Część obiektów funkcjonuje pod jej markami własnymi, a część to hotele zarządzane pod markami Accoru, kupione od Orbisu na rynkach dla niego niestrategicznych. W tym roku podpisana już została umowa na rozbudowę hotelu DeSilva Inn w pobliżu lotniska Katowice-Pyrzowice o ibisa Styles Katowice Airport. Właściciel sieci, Krzysztof Kasprzyk, wywodzi się z Opolszczyzny. Jest m.in. właścicielem firmy deweloperskiej Multi Hekk z Piaseczna.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *