COVEC opóźnia ukończenie inwestycji w Krakowie

Po aferze związanej z budową autostrady A2, chińskie konsorcjum COVEC nie może skończyć na czas budowy  Hotelu Centrum Kongresowe Gromada Kraków.

Budowa obiektu rozpoczęła się w 2008 roku. Była to oczekiwana inwestycja ze względu na mające powstać dwie duże sale konferencyjne, na które Kraków czeka od lat. Tymczasem  COVEC, szukając oszczędności,  pozostawił na placu budowy kilku pracowników, podczas gdy na tak dużej budowie  powinno ich pracować pięćdziesięciu.

Część prac takich jak ogrzewanie, elektryka czy klimatyzacjia udało się Gromadzie zlecić polskim podwykonawcom, co nieznacznie przyspieszy ukończenie budowy. Niestety nadal istnieje zagrożenie odwołania kilku ważnych konferencji, mających się odbyć w październiku br.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “COVEC opóźnia ukończenie inwestycji w Krakowie

  1. przecież ten hotel ma już opóźnienie +/- dwa lata. Mało tego tam są podobno błędy konstrukcyjne, których naprawić się już nie da. Robota została spaprana i tyle. A tyle było radości, że chińczycy pobudują nam Polskę za pół darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *