Amsterdam zakazuje budowy nowych hoteli w walce z masową turystyką   ŚWIAT

Władze stolicy Holandii, w ramach walki z masową turystyką, nie będą już zezwalać na budowę nowych budynków hotelowych - pisze agencja Reuters.

"Chcemy, aby miasto było przyjazne mieszkańcom i gościom. Oznacza to: brak nadmiernej turystyki, brak nowych hoteli i nie więcej niż 20 milionów noclegów w hotelach przez turystów rocznie" – napisano w oświadczeniu lokalnego urzędu Amsterdamu.

Nowy hotel w tym mieście może powstać tylko wtedy, gdy inny hotel zostanie zamknięty, jeśli liczba miejsc do spania nie wzrośnie i jeśli nowy hotel będzie lepszy, na przykład bardziej zrównoważony. Zasada ta nie dotyczy jednak nowych hoteli, które uzyskały już zezwolenie.

Miasto aktywnie stara się ograniczyć liczbę turystów, która sięga milionów rocznie, głównie poprzez zniechęcanie do uprawiania turystyki związanej z seksem i narkotykami w dzielnicy czerwonych latarni.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *