Marvipol buduje Unique Hotel Gdańsk z 332 pokojami. W condo   INWESTYCJE

Spółka Marvipol rozpoczęła sprzedaż pokoi w systemie condo w swojej najnowszej inwestycji, 332-pokojowym obiekcie hotelowym o standardzie 4-gwiazdek Unique Hotel Gdańsk przy ul. Chmielnej 78/80 na Wyspie Spichrzów koło hotelu Qubus. Przed pandemią warszawska spółka planowała wybudowanie tam kompleksu hotelowego z markami Kyriad, Premiere Classe i Tulip Residences sieci Louvre Hotels Group, z którą w 2019 r. podpisała przedwstępną umowę franczyzową.

Obecnie zdecydowano, że obiekt będzie działał pod niezależną marką Unique Hotel Gdańsk, a operatorem ma być Unique Hotels & Apartments, który zarządza też obiektem Royal Tulip Warsaw Apartments. Apartamenty w Unique Hotel będą mieć od 18 do 60 m kw. z aneksami kuchennymi. Sprzedawane są po ok. 19-21 tys. netto/m kw. z podziałem przychodów 50/50, Według estymacji na stronie zwrot z inwestycji powinien wynosić ok. 9 proc. rocznie. Umowy zawierane są na 10 lat z 14-dniowym pobytem właścicielskim. Jak zaznacza inwestor, "w modelu nie występują inne ukryte współczynniki, opłaty oraz koszty, a wszystkie koszty eksploatacji pokrywa najemca-operator". W hotelu znaleźć mają się też sale konferencyjne, przestrzeń co-workingowa, fitness i garaż podziemny.

Notowana na GPW warszawska spółka Marvipol swego czasu miała ambitne plany hotelowe, jeszcze w 2019 roku podpisano umowy z siecią IHG na otwarcie dwumarkowego obiektu Holiday Inn Express – Staybridges Suites z 346 pokojami przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku, a rok później ze spółką Accor na otwarcie hotelu pod marką Mövenpick w Kołobrzegu. Ostatecznie pierwsza działka została sprzedana, a na drugiej planowany jest obiekt z apartamentami inwestycyjnymi. Spółka jest także właścicielem działającego w Warszawie, przy ulicy Grzybowskiej, 312-pokojowego aparthotelu w standardzie 5-gwiazdek, działającego pod należącą do Louvre Hotels Group marką Royal Tulip.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *