Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Pierwszy Radisson RED w Polsce powstanie w Krakowie

Pierwszy Radisson RED w Polsce powstanie w Krakowie


Grupa Rezidor Hotel ogłosiła plan otwarcia pierwszego w Europie centralnej hotelu Radisson RED, który powstanie w Krakowie. Otwarcie hotelu z 230 pokojami, który stanowił będzie część Unity Center, powstającego przy rondzie Mogilskim w ramach przebudowy słynnego „szkieletora” (jego budowa zaczęła się – i stanęła – w latach 70.) przewidziana jest na jesień 2019 roku.Radisson RED to nowa marka sieci Carlson Rezidor w kategorii lifestyle select (mająca dostarczać jakość marki upscale'owej przy niższych kosztach budowy, dzięki ograniczonym usługom) skierowana do pokolenia milenialsów. Oparta jest na takich, ważnych dla tego pokolenia sferach życia jak technologia, design, moda, muzyka i sztuka. Pierwszy hotel Radisson RED otwarto w Brukseli w kwietniu ubiegłego roku, a drugi w Minneapolis w listopadzie. Do 2020 roku powstać ma 60 obiektów - Jesteśmy bardzo dumni z możliwości wprowadzenia do Polski naszej marki Radisson RED. Jej założenia oparte są na ponadczasowym koncepcie, zainspirowanym potrzebami pokolenia milenialsów. Radisson RED będzie stanowić ekscytujący kontrast, ale także uzupełnienie dla pięknej historii i atmosfery Krakowa, wprowadzając elementy nowoczesnej technologii – powiedziała Ellie Younes, executive vice president & chief development oficer w Rezidor Hotel Group. W obiekcie znajdą się restauracja, bar, przestrzeń przeznaczona na spotkania i całodobowe centrum fitness. Hotel zarządzany będzie przez Rezidor Hotel Group.

Unity Centre ma być największym w Krakowie wielofunkcyjnym centrum biznesowym złożonym z pięciu budynków o mieszanej funkcji i zróżnicowanej skali zabudowy. Najwyższym z nich będzie 27-kondygnacyjny, ponad 100-metrowy Unity Tower powstający na bazie szkieletu biurowca NOT, którego budowa zaczęła się w 1975 roku, przerwana została w 1979 roku i od tego czasu stała niedokończona. Prace przy Unity Center rozpoczęto w ubiegłym roku. Inwestorem kompleksu jest spółka Treimorfa Project, której wspólnikami są Eurozone Equity Company oraz Grupa GD&K. - Bardzo nas cieszy, że rozpoczęliśmy naszą współpracę z Carlson Rezidor od tego wyjątkowego projektu. Branża hotelarska to dla nas nowy segment działalności, jednak współpraca z takim partnerem oraz wyjątkowa lokalizacja pozwalają nam czuć się w niej komfortowo. Jesteśmy przekonani, że hotel jako element kompleksu biurowego będzie atrakcyjny zarówno dla najemców, jak i gości. To pierwszy taki obiekt w Krakowie – mówi Iwona Fumanik, pełnomocnik Eurozone Equity, a Henryk Gaertner, współzałożyciel GD&K Group dodaje: - Wprowadzenie do życia tego konceptu zajęło nam 10 lat. Nie żałujemy tej decyzji. Spędziliśmy czas na poprawianiu jakości produktu, który proponujemy społeczności lokalnej i potencjalnym klientom.

Jak tłumaczy Ellie Younes, Polska jest bardzo ważnym graczem ekonomicznym w Europie, a wprowadzenie Radisson RED tutaj jest kluczowym filarem w strategii rozwoju grupy w Polsce. - Obecnie mamy tu 12 hoteli i ponad 2,7 tys. pokoi, a Radisson Blu jest największą siecią hoteli w Polsce w segmencie upper-upscale. Rezidor koncentruje się w tym momencie na powiększaniu udziału na polskim rynku – mówi Ellie Younes. Rezidor stworzył markę Radisson RED w pierwszej połowie 2014 roku razem z Quorvus Collection (soft brand segmencie luksusowym). Od grudnia 2016 roku głównym udziałowcem Rezidora jest chińska HNA Tourist Group.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Adam Żygadło dyrektorem trzech warszawskich hoteli Satoria Group

Adam Żygadło objął stanowisko dyrektora trzech hoteli należących do Satoria Group – Best Western Portos, Start Atos i Aramis łącznie z blisko 700 pokoi. Z (...)

Zmienił się dyrektor hotelu Sheraton Warszawa

Fadlallah Zayat, ostatnio dyrektor generalny hotelu luksusowej marki JW Marriott w Bukareszcie, objął zarządzanie hotelem Sheraton Warszawa. Zastąpił Gonçalo Duarte Silvę, który od pięciu lat (...)

Powraca temat budowy mega hotelu w Szczecinie

Zapowiadana od lat, jedna z największych inwestycji w Szczecinie, dostała kolejne życie. Konsorcjum spółek – Tian Yu i Recca Investment, zapowiadające od ponad 10 lat (...)

Hilton Złotym Sponsorem Hotel Investment Trends Poland&CEE

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska, została Sponsorem Złotym organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniu 17 (...)

Drugi superluksusowy hotel w Warszawie

W najnowszym „Hotelarzu” piszemy o planach budowy drugiego po Raffles superluksusowego hotelu w Warszawie, a także rozmawiamy z Miguelem Martinsem, dyrektorem ds. rozwoju IHG w (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA