Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Bez kategorii, Najnowsze Informacje (2) » Trwa forum Hotel Investment Trends Poland&CEE

Trwa forum Hotel Investment Trends Poland&CEE


Druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum Hotel Investment Trends Poland&CEE, poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo- Wschodniej, to dyskusje na najważniejsze tematy nurtujące branżę. W warszawskim hotelu Renaissance trwają panele dyskusyjne z ekspertami i największymi graczami rynku hotelowego. Uczestniczy w nich około 350 inwestorów i właścicieli hoteli, przedstawicieli sieci hotelowych, deweloperów, firm budowlanych, funduszy inwestycyjnych, banków, architektów, projektantów wnętrz oraz ekspertów z różnych dziedzin branży hotelarskiej i nieruchomościowej z Polski i zagranicy.


Kolejny panel dyskusyjny Hotel Investment Trends Poland&CEE dotyczył systemu condo, a poprowadził go Tomasz Pieniążek – współwłaściciel i partner Mumotive Consulting Group. Rozmówcy: Władysław Grochowski – właściciel i prezes zarządu Grupy Arche, Mariusz Poławski – wiceprezes zarządu i dyrektor operacyjny Marvipol, Michał Rokosz – dyrektor ds. finansowania nieruchomości HSBC BANK Polska, Dariusz Surynt – prezes zarządu Grupy Osada Śnieżka oraz Wiktor Wróbel – prezes Invest Nosalowy Dwór rozmawiali o zagrożeniach tego typu inwestycji hotelowych, o stopach zwrotu oraz przez ile lat gwarantować nabywcom pokoi, aby to było bezpieczne dla wszystkich. Rozważano także czy w dzisiejszych czasach opłaca się wchodzić w system condo, czy może lepiej zachować całość zysków dla siebie.

Wiktor Wróbel powiedział, że jeśli ktoś inwestuje w hotele, to musi myśleć w perspektywie tego co będzie w ciągu 5-10 lat.

– Działalnośc hotelowa jest nadrzędna w tym modelu, ale chciałbym zwrócić uwagę, że stopa zwrotu nie jest wartościa bezwzględną – wszystko zależy od ceny inwestora – zauważył Dariusz Surynt. – Chciałbym zwrócić uwagę na koszty budowy, które ostatnio znacznie wzrosły, dlatego inwestor, planując budowę hotelu zawsze musi takie ryzyko brać to pod uwagę.

– Condo pozwoliło nam bardzo szybko się rozwijać, jednak dziś skłaniamy się ku sposobom konwencjonalnego finansowania inwestycji – powiedział Jan Wróblewski.

– Jeśli mielibyśmy jako bank kredytować inwestorów Condo, to musielibyśmy brać pod uwagę wiele podmiotów osobno, dlatego nasz bank nie jest temu przychylny – powiedział Michał Rokosz. Mariusz Połwawski podkreślił że najważniejsza w przypadku każdej inwestycji jest lokalizacja.
– Condo hotele to obiekty hotelowe skategoryzowane, które niczego nie udają, tylko są de facto hotelami – podkreślił Wiktor Wróbel. – Takie inwestce obiecują nie tylko pewną stopę zwrotu, ale też, że to będzie funkcjonowało jako hotel. Gwarantem funkcjonowania tego typu inwestycji jest operator.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowy dyrektor Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town

Daniel Danielewicz, przez ostatnie pięć i pół roku dyrektor generalny Golden Tulip Gdańsk Residence (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy TUTAJ), objął stanowisko dyrektora generalnego (...)

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA