Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Bez kategorii, Najnowsze Informacje (2) » Hotel Trends Poland&CEE – największe forum dla właścicieli i kadry zarządzającej hoteli

Hotel Trends Poland&CEE – największe forum dla właścicieli i kadry zarządzającej hoteli


W dniach 26-27 listopada we wnętrzach hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się VI edycja konferencji Hotel Trends Poland&CEE, wyjątkowej imprezy gromadzącej w jednym miejscu wszystkich decydentów branży hotelowej w Polsce – właścicieli, inwestorów, managerów hoteli, prezesów i członków zarządów spółek hotelarskich, przedstawicieli globalnych i polskich sieci hotelarskich, firm deweloperskich, funduszy inwestycyjnych, a także architektów, projektantów oraz największych dostawców produktów i usług dla hotelarstwa.
 

Hotel Trends Poland & CEE to największe w regionie Europy Środkowo-Wschodniej forum dla hotelarzy i doskonała okazja do spotkań i rozmów biznesowych na najwyższym poziomie. Podczas dwóch dni najbliższej edycji w dyskusjach panelowych, debatach i warsztatach weźmie udział kilkuset czołowych ekspertów hotelowych z kraju i zagranicy.

W tym roku dyskusje panelowe pierwszego dnia będą koncentrować się wokół zagadnień takich jak:

Perspektywy i wyzwania branży hotelowej w CEE – panel liderów rynku
Polska uznawana jest za najbardziej atrakcyjne miejsce do inwestycji w hotele w Europie Środkowo-Wschodniej, a inwestorzy zapowiadają, że chcą tu inwestować jeszcze więcej. Wiele wskazuje na to, że w tym roku pobity zostanie ubiegłoroczny rekord, kiedy w polski sektor hotelarski zainwestowano aż 350 mln euro. Europejscy liderzy rynku będą dyskutować o dalszych możliwościach inwestycyjnych w różnych regionach naszego kraju i Europy Środkwo-Wschodniej, a także o tym gdzie koncentrują strategie rozwoju na kolejne lata.

Dzierżawa – gwarancja sukcesu czy źródlo przyszłych problemów?
Dzierżawa, uchodząca za bezpieczne rozwiązanie dla właściciela nieruchomości, staje się coraz popularniejszym modelem współpracy pomiędzy inwestorami, a wyspecjalizowanymi podmiotami działającymi na polskim rynku. Jakie wyzwania i problemy mogą pojawić się podczas tej współpracy. Jak zaplanować należy podział obowiazków - utrzymania, napraw i wymiany wyposażenia, czy zwrotu przedmiotu najmu po zakończeniu umowy.

Pokój przyszłości – jak technologia może pomóc hotelarzom zdobyć przewagę nad konkurencją?
Czołowe sieci hotelowe zamierzają w niedalekiej przyszłości wprowadzić na rynek pokoje, które bedą dopasowywać się do oczekiwań gosci poprzez kolorystykę, wystrój, ofertę telewizyjną itd. Co zrobic aby przejąć potencjalnego goscia hotelowego od momentu, kiedy ten tylko pomyśli gdzie chciałby jechać? Jak to robią duże sieci, a co moga zrobic niezależne hotele? Czy to jest sposób na wygranie z apartamentami oraz Airbnb?

Wpływ najmu krótkoterminowego na współczesne hotelarstwo
Krótkoterminowy najem mieszkań stał się immanentną częścią rynku usług noclegowych. Branża hotelarska stara się walczyć z nieuczciwą konkurencją i ją cywilizować poprzez lobbowanie na odpowiednimi rozwiązaniami legislacyjnymi. Ale z drugiej strony dynamiczny rozwój serwisów typu Airbnb pokazał, że dobrze zaspokajają jakieś nowe potrzeby gości, co dało hotelarzom do myślenia. Sieci hotelarskie same zaczynają tworzyć platformy skupiające mieszkania pod wynajem. A przede wszystkim – zaczynają analizować przyczyny sukcesu tego typu platform, aby wzbogacić swoją ofertę hotelową. Poza negatywnym, jaki pozytywny wpływ na rozwój hotelarstwa ma najem krótkoterminowy mieszkań?

Jak utrzymać deklarowaną jakość hotelu, przy dramatycznie trudnym rynku pracy – panel dyrektorów generalnych
Obecnie największym problemem branży hotelarskiej jest absolutny brak pracowników, gdy na generalny spadek bezrobocia nałożył się jeszcze boom inwestycyjny w hotelarstwie. W efekcie nie ma kto sprzątać pokoi, obsługiwać na recepcji, przygotowywać śniadań itp. Jednak gości to nie interesuje, płacą za jakość i „gwiazdki”, więc tej deklarowanej przez hotel jakości wymagają. Jak zaspokoić ich wymagania w sytuacji, gdy np. z dnia na dzień nie przyjdzie kilku pracowników, bo im się znudziła ta praca? Jak z problemem braku pracowników i ciągłej rotacji radzą sobie dyrektorzy najlepszych hoteli?

 

Pierwszy dzień wydarzenia zakończy się wieczorną galą, na której ogłoszeni zostaną zwycięzcy najbardziej prestiżowego konkursu w polskiej branży hotelarskiej - Hotelarz Roku 2018 - w kategoriach:
•    Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego
•    Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego
•    Dyrektor Sprzedaży i/lub Marketingu Hotelu Sieciowego
•    Dyrektor Sprzedaży i/lub Marketingu Hotelu Niezależnego
•    Revenue Manager Roku
•    Hotelarz do 35. roku życia.

Drugiego dnia uczestnicy będą mogli wybierać spośród trzech modułów tematycznych poświęconych inwestycjom w hotelarstwie, marketingowi, oraz regulacjom w obszarze usług hotelarskich.

Szczegóły dotyczące konferencji dostępne są na stronie www.hotel-trends.pl, lub pod numerami telefonu 22 333 88 10, 509 416 935Liderzy rynku o konferencji Hotel Trends Poland&CEE
Konferencja Hotel Trends Poland & CEE, w której miałem przyjemność uczestniczyć kilkukrotnie, zarówno w roli słuchacza jak i panelisty, to niewątpliwie jedno z najważniejszych, jeśli nie najważniejsze, cykliczne wydarzenie w branży hotelarskiej. Z roku na rok obserwuję jak konferencja się rozwija i rośnie w siłę. Ciekawe tematycznie panele dyskusyjne to ogromna baza wiedzy. Koncentracja ekspertów z dziedziny w jednym miejscu sprawia, że rozmowy w kuluarach są niebywałą okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, a niejednokrotnie do nawiązania współpracy.

RADOSŁAW ALTHEIM, Dyrektor Zarządzający Q Hotel

 

Konferencja Hotel Trends Poland & CEE na stałe wpisała się już w kalendarze hotelarzy z Polski i Europy. To wyjątkowe spotkanie profesjonalistów, podczas którego omawiane są najnowsze trendy w hotelarstwie i najistotniejsze wyzwania, które stoją przed branżą. Jest to również doskonała okazja do rozmów biznesowych z decydentami branży hotelowej -właścicielami, zarządami spółek operatorskich i kadrą zarządzającą. Hotel Trends Poland & CEE to wydarzenie szczególnie istotne, zwłaszcza w kontekście nowych wyzwań w sektorze turystycznym i hotelarskim, a także w obliczu dynamicznych zmian gospodarczych.
GHEORGHE MARIAN CRISTESCU, Prezes Chopin Airport Development, Przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki
Jako współzałożyciel Hotel Trends jestem dumny, że ta konferencja stała się nie tylko najważniejszym wydarzeniem branży hotelowej w naszym kraju, ale i całego regionu Europy Środkowo – Wschodniej. Jej niekwestionowany sukces to konsekwencja ciężkiej pracy organizatorów, którzy nieustannie dbają o najbardziej aktualny dobór tematów oraz angażują do udziału najlepszych ekspertów. Hotel Trends idealnie czuje puls naszej branży, zarówno ten inwestycyjny, jak i operacyjny.

JANUSZ MITULSKI, Dyrektor ds. rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo - Wschodnią

 

W Hotel Trends Poland & CEE uczestniczę od samego początku. To co bez wątpienia wyróżnia tę konferencję to doskonała frekwencja i to nie tylko uczestników, ale przede wszystkim obecność najważniejszych osób kreujących rynek hotelarski nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Uważam, że jest to niezwykle ważne forum wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk.

ŁUKASZ PŁOSZYŃSKI, Wiceprezes Focus Hotels

 

 

Jesienna konferencje Hotel Trends Poland & CEE to wydarzenie, w którym uczestnictwo powinni rozważyć wszyscy zainteresowani zmianami zachodzącymi na rynku hotelowym. Hotelarstwo jest dzisiaj jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż w naszym regionie. Dla zapewnienia jej dalszego rozwoju niezbędna jest aktualna wiedza o rynku i wymiana doświadczeń i opinii. Tę wiedzę zapewnia właśnie Hotel Trends Poland & CEE. Poziom merytoryczny konferencji i stale rosnąca liczba profesjonalistów reprezentujących naszą branżę w pełni pozwalają na wystawienie rekomendacji „trzeba tam być”.”
IRENEUSZ WĘGŁOWSKI, Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Wiceprezes Zarządu ORBIS SA

 

Hotel Trends z roku na rok rozwija się i staje się liderem tego typu wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarówno tematy jak i paneliści, a także grono uczestników tej konferencji, świadczą o dużym zainteresowaniu branży tym wydarzeniem. Nie należy zapominać o roli edukacyjnej jaką konferencja spełniła dotychczas a kolejne jej edycje z pewnością stanowić będą platformę spotkań i wymiany doświadczeń dla szeroko rozumianej branży „hospitality”

ANDRZEJ WÓJCIK, Prezes Zarządu, SATORIA Group SA

 

Hotel Trends Poland & CEE to powiew świeżości w międzynarodowym wydaniu wśród innych wydarzeń. Ważne jest też, że na konferencji poruszane są w każdym roku inne aktualne tematy. Poza tym wszystkie osoby z branży są na miejscu, więc można to wykorzystać praktycznie

JAN WRÓBLEWSKI, Współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels

 

 

 

 

Organizatorem konferencji Hotel Trends Poland & CEE jest wydawca magazynu „Hotelarz”, a patronem merytorycznym firma doradcza Cushman&Wakefield.

1 Komentarz dla “Hotel Trends Poland&CEE – największe forum dla właścicieli i kadry zarządzającej hoteli”

  1. W tak prestiżowym gronie hotelarskim z pewnością obracają się tylko wyjątkowi przedstawiciele, niezwykłych obiektów. Jest jednak równie wiele przytulnych i budżetowych miejsc np. https://www.noclegiuanety.pl/ które warto odwiedzić mimo wszystko.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Planuje kolejne markowe hotele

W najnowszym „Hotelarzu” rozmawiamy z Arturem Kozieją, inwestorem hotelarskim który otworzył hotel Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, otwiera Lake Hill Resort&Spa w Sosnówce i (...)

Co dalej z Orbisem?

Rok 2018 był kolejnym dobrym rokiem Grupy Orbis, jeśli chodzi o przychody i wyniki hoteli w całym regionie. I dobrych wyników można się było spodziewać (...)

Raport Demand Outlook wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza”

Wszyscy prenumeratorzy „Hotelarza” wraz z najnowszym wydaniem miesięcznika otrzymają także opracowany przez specjalistów z Z-Factor raport „Demand Outlook, Polska&Europa Środkowo-Wschodnia 2018” opisujący rynek spotkań w (...)

Hilton Sponsorem Platynowym konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska z portfolio 15 marek i ponad 5600 nieruchomości z prawie 913 000 pokojami w 103 krajach, została Sponsorem Platynowym organizowanej (...)

Orbis wciąż rośnie, zysk netto za ubiegły rok to 141,9 mln zł

Grupa Orbis podsumowała ubiegł rok. Spółka podtrzymała wzrost kluczowych wskaźników operacyjnych piąty rok z rzędu. Dobre wyniki operacyjne potwierdza także wzrost przychodów o +4,1% w (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-18 Kucharz Kamieniec k/ Kłodzka
  2019-02-19 Pokojowa Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-12 KUCHARZ Krubki-Górki
  2019-02-19 Recepcjonista /-tka Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-19 Pomoc kucharza Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-14 Recepcjonista/Recepcjonistka Wrocław
  2019-02-21 kelner Jeleśnia
  2019-02-11 Titolare Chorzow-Katowice
  2019-02-19 Pracownik Recepcji Hilton Garden Inn Rzeszów, Al. Kopisto 1, 35-315 Rzeszów
  2019-02-19 Kelner /-ka Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA