Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Orbis przenosi centralę, a w poprzedniej planuje hotel

Orbis przenosi centralę, a w poprzedniej planuje hotel


Grupa Orbis wynajęła blisko 2,4 tys. m kw. powierzchni w biurowcu Lumen, znajdującym się obok Dworca Centralnego w kompleksie ze Złotymi Tarasami. Wiosną przeniesie tam swoją centralę, która od lat 50. mieściła się przy ul Brackiej. Z kolei kamienica przy Brackiej przeznaczona ma być na hotel.

Obecna siedziba Orbisu


W transakcji Orbisowi doradzała agencja Cushman & Wakefield, a właściciela budynku reprezentowała agencja JLL. – Grupa Orbis jest bardzo aktywnym podmiotem na rynku nieruchomości komercyjnych, jednak po raz pierwszy realizujemy proces relokacji biura w tak dużej skali. Decydując o wyborze nowej lokalizacji warszawskiej siedziby kierowaliśmy się wynikami ankiety przeprowadzonej wśród pracowników Grupy, którzy jednogłośnie opowiedzieli się za utrzymaniem siedziby w centrum miasta. Ważnymi czynnikami mającymi wpływ na wybór były również: dostępność komunikacji publicznej, w tym dogodnego połączenia z lotniskiem Chopina, usługi dodatkowe oferowane w bezpośredniej okolicy oraz satysfakcjonujące warunki finansowe najmu  – opisują Dominik Sołtysik, członek zarządu i chief development & investment officer Orbis S.A. Małgorzata Gajuk, dyrektor ds. asset management Orbis S.A.

Przyszła siedziba Orbisu


Według Małgorzaty Arseniuk, starszego konsultanta w dziale wynajmu powierzchni biurowych w JLL, biurowiec Lumen stanowi jeden z najbardziej prestiżowych adresów biurowych w Warszawie. – Bezpośredni dostęp do rozbudowanej komunikacji miejskiej i szerokiego wachlarza usług w ramach kompleksu zakupowo- rozrywkowego Złote Tarasy sprawia, że budynek od lat wynajęty jest na wysokim poziomie ponad 90 proc. – mówi Małgorzaty Arseniuk.

W obecnej siedzibie przy ul. Brackiej 16 centrala Orbisu mieściła się od lat 50. XX wieku. Kamienica powstała w latach 80. XIX wieku. W czasie II wojny uległa znaczącym zniszczeniom, dlatego po wojnie  rozebrano ją do wysokości pierwszego piętra, a następnie odbudowano 5-piętrowy budynek już w stylu socrealistycznym. Po wyprowadzce wiosną tego roku do Lumenu, Orbis rozważa przeznaczenie budynku przy ul. Brackiej na hotel pod jedną ze swoich butikowych marek.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Royal Tulip w Unique Tower przy Grzybowskiej

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie (...)

Maciej Knyrek w aparthotelu Molo Park w Mielnie

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor generalny hotelu AC by Marriott we Wrocławiu, został konsultantem firmy Hotel Professionals Management Group, która przygotowuje do otwarcia aparthotel Molo Park (...)

22. edycja Hotel Investment Forum w Berlinie

Już za niecały miesiąc w dniach 4-6 marca  w hotelu InterContinental odbędzie się 22 edycja Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich (The International Hotel Investment Forum – (...)

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego (...)

10 najlepszych hoteli luksusowych w Polsce

Pisaliśmy już o „Najlepszych hotelach w Polsce według Tripadvisor”, dziś prezentujemy „Najlepsze hotele luksusowe” w naszym kraju. Ranking powstał na podstawie recenzji i ocen wystawianych (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-05 Kelnerka/kelner Czajowice
  2019-02-05 Recepcjonistka Kudowa Zdrój
  2019-02-06 Kelner/Kelnerka Kraków
  2019-02-07 Kelner/ka Warszawa
  2019-02-14 Pokojowy/Pokojowa Wrocław
  2019-02-12 KUCHARZ Krubki-Górki
  2019-02-11 Titolare Chorzow-Katowice
  2019-02-08 Masażysta / pracownik SPA Gniew
  2019-02-06 Recepjonistka/ Recepcjonista Polonia Palace Hotel
  2019-02-06 Specjalista ds. konferencji Kraków
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA