Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Bachleda otworzył w Krakowie pierwszy MGallery by Sofitel w Polsce

Bachleda otworzył w Krakowie pierwszy MGallery by Sofitel w Polsce


W XIX-wiecznej Willi Medyńskich przy pl. Kossaka w Krakowie firma Bachleda Luxury Properties otworzyła 5-gwiazdkowy hotel pod marką MGallery by Sofitel z 64 pokojami i apartamentami. To pierwszy hotel tej, należącej do Accoru, marki w Polsce. Jeszcze w tym roku otwarty ma być kolejny we Wrocławiu.


Bachleda Luxury Hotel Kraków MGallery by Sofitel (bo tak brzmi pełna nazwa hotelu) oferuje m.in. Royal Spa z basenem i saunami, Opus Lounge Bar, restaurację GAVI w stylu fine dining oraz salę konferencyjną o powierzchni 60 m kw. Jak opisuje się sam Bachleda Luxury Hotel, łączy on w sobie „najwyższą jakość i dyskretną elegancję. W kameralnych wnętrzach współgrają ze sobą szlachetne materiały: marmur, ciemne drewno,
kryształ, mosiądz, porcelana, skóra, grube aksamity, ciepłe oświetlenie, błękity, złoto i brązy”. Cena najtańszego pokoju 2-osobowego DeLuxe ze środy na czwartek wynosi 450 zł (dla jednej osoby 340 zł), w przyszłym tygodniu ceny zaczynają się od 590 zł (450 zł).

Inwestycja w przebudowę i rozbudowę niszczejącej kamienicy rozpoczęła się na początku 2017 r. Wyburzono całość wnętrz, pozostały tylko elewacje i część dachu. Bachleda Luxury Hotel Kraków MGallery by Sofitel łączy w sobie zabytkowy budynek, który niegdyś funkcjonował jako miejsce spotkań dla inteligencji i społeczności artystycznej w Krakowie, z nowo dobudowaną częścią, a z kolei wnętrza, zaprojektowane przez Orb Studio, stanowią połączenie stylu klasycznego z nutą krakowskiego art déco. – Ta nieruchomość to dobrze znany adres w Krakowie od XIX wieku. Pragnęliśmy podkreślić wyjątkowość Bachleda Luxury Hotel Kraków szczególną marką jaką jest MGallery by Sofitel. Bachleda Luxury Hotel Kraków MGallery by Sofitel to miejsce wyjątkowe, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością oraz najlepszą jakością wykonania i wyposażenia w samym sercu Królewskiego Miasta Krakowa – mówi Dominika Waszkiewicz-Kępa, prezes zarządu Bachleda Luxury Properties. Spółka celowa BLP działa w Bachleda Investment Group, której właścicielem jest jeden z najbogatszych Polaków, były burmistrz Zakopanego, Adam Bachleda-Curuś.

Drugi hotel w Polsce pod marką MGallery by Sofitel otwarty ma być jesienią tego roku na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, a trzeci w Juracie na przełomie 2020/2021 r. Obiekty działające pod marką MGallery by Sofitel to kolekcja luksusowych hoteli butikowych. Każdy oferuje oryginalny styl i jest mocno zakorzeniony w historii danego miasta. Obecnie działa ponad 90 hoteli MGallery w 25 krajach. – Hotel w Krakowie jest idealną premierą w mieście, które zasługuje na najbardziej wyrafinowane marki – stwierdził Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbisu.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Pergo Sponsorem Złotym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Pergo, wiodący producent podłóg, została złotym sponsorem organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019, która odbędzie się 30 maja w (...)

Goście potajemnie nagrywani w hotelowych pokojach

Ponad 1600 osób zostało potajemnie sfilmowanych w swoich pokojach w 30 hotelach w dziesięciu różnych miastach Korei Południowej. Kamery zostały zainstalowane w gniazdkach i uchwytach (...)

Wkrótce premiera Raportu z Rynku HoReCa 2019

Podczas targów EuroGastro i WorldHotel, które odbędą się w dniach 27-29 marca br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, swoją premierę będzie miał „Raport z (...)

Moxy wchodzi do Lublina

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem (...)

Zarządzanie hotelową recepcją w Akademii Hotelarza

To właśnie recepcja hotelowa jest pierwszym miejscem z którym gość ma styczność zaraz po wejściu do hotelu. Od recepcji zależy nie tylko w dużej mierze (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-03-19 Kierownik ds. Marketingu Gdańsk
  2019-03-13 Specjalista ds. Sprzedaży Uniejów
  2019-03-11 Kelnerka Gubin
  2019-03-12 MANAGER RESTAURACJI Śródmieście
  2019-03-11 KUCHARZ Moszna
  2019-03-11 Manager ds. Marketingu Kraków
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA