A może zagraniczne spółki holdingowe?

Konstrukcje inwestycyjne angażujące zagraniczne spółki holdingowe dają duże pole do optymalizacji podatkowej wykorzystującej postanowienia międzynarodowych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz przepisów wspólnotowych.

 

Główne korzyści wynikające z zastosowania struktur międzynarodowych to możliwość optymalizacji opodatkowania ze zbycia inwestycji w Polsce, czy też zmniejszenie lub niwelacja obciążeń podatkowych z tytułu dystrybucji zysków do polskich udziałowców.

 

POPULARNE CYPR I LUKSEMBURG

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się jurysdykcje cypryjska i luksemburska, głównie ze względu na to, że są objęte prawodawstwem UE. Posługując się przykładem jurysdykcji cypryjskiej, optymalizacja opodatkowania wyjścia z inwestycji opiera się na postanowieniach wewnętrznego prawodawstwa cypryjskiego oraz polsko-cypryjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (UPO). Głównymi zaletami jurysdykcji cypryjskiej jest niska stawka nominalna podatku dochodowego od osób prawnych (10 proc.), korzystanie z postanowień dyrektyw unijnych prowadzących do uniknięcia opodatkowania u źródła dochodów biernych (dywidendy, odsetki, należności licencyjne), rozbudowana sieć umów o unikaniu podwójnego opodatkowana, a także zwolnienie z opodatkowania zysków uzyskanych z tytułu zbycia udziałów zagranicznych spółek. Należy jednak pamiętać, że aby skorzystać z możliwości zwolnienia z op [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Małgorzata Dankowska

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *