Telewizja z przyszłością

Idą znaczące zmiany w sposobie dostarczania sygnału telewizyjnego. W ciągu najbliższych kilku lat przestanie funkcjonować telewizja nadawana w sposób analogowy naziemny. Jak przygotować się na nadejście telewizji cyfrowej? I jak czerpać ze zmian jak najwięcej korzyści dla swojego hotelu?

 

Na mocy ustaleń międzynarodowych wkrótce w całej Europie odbiór wszystkich programów będzie możliwy jedynie za pośrednictwem telewizji cyfrowej. Zmiany te są istotne nie tylko dla indywidualnych odbiorców, ale też dla całej branży hotelowej. W przypadku hotelu zakres zmian jest nawet znacznie szerszy niż w gospodarstwie domowym, obejmując pole antenowe, stacje head end, odbiorniki TV wyposażane w cyfrowy tuner. By przygotować się do nich jak najlepiej, już dziś warto poznać najważniejsze zagadnienia i rozpocząć ich wdrażanie, by jak najszybciej zaoferować swoim gościom nową jakość hotelowej telewizji.

 

KONIEC TELEWIZJI ANALOGOWEJ

Zmiana sposobu nadawania, z analogowego na cyfrowy, będzie przeprowadzana etapami na poszczególnych obszarach Polski. Dokładną mapę wdrażanych zmian można znaleźć na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej www.polskacyfrowa. org . Warto pamiętać, że dla każdego z obszarów istotne będą dwie daty: data uruchomienia transmisji cyfrowej oraz data wyłączenia sygnału analogowego. Ta pierwsza oznacza moment, w którym możliwe stanie się odbieranie naziemnej telewizji cyfrowej w systemie DVB-T. Od tej chwili będzie można oglądać przez jakiś czas zarówno telewizję analogową i cyfrową. Druga data oznacza całkowite wyłączenie telewizji analogowej. Od tego dnia osoby i firmy bez zestawu do naziemnej telewizji cyfrowej (zestaw NTC) nie będą już mogły obejrzeć telewizji, chyba że zdecydują się na ofertę telewizji kablowej lub satelitarnej. Całkowite wyłączenie analogowej naziemnej transmisji programów telewizyjnych w Polce i zastąpienie jej transmisją cyfrową jest planowane na lipiec 2013 roku. Programy nadawane cyfrowo zostaną zgrupowane w tzw. multipleksach. Poszczególne multipleksy będą zawierały pakiet różnych progra [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Ida Siotkin

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *