andel’s „Punktem dla Łodzi

Hotel andel’s Łódź otrzymał kolejną nagrodę. Tym razem został „Punktem dla Łodzi” w kategorii Instytucje za stworzenie w swoich wnętrzach miejsca dla sztuki współczesnej.

Dawne mury przędzalni Izraela Poznańskiego współistnieją dziś z nowoczesną i unikalną architekturą. Niezwykły design harmonizuje z historyczną budowlą, tworząc przestrzeń zarówno dla turystów, jak i dla sztuki. andel’s Hotel Łódź to hotel – galeria, który angażuje się w życie artystyczne i kulturalne miasta. I to właśnie za to podejście został wyróżniony w plebiscycie „Punkt dla Łodzi”, organizowanym od 2009 roku. Jest to konkurs nagradzający pozytywne działania w łódzkiej przestrzeni miejskiej, wyróżniający inicjatywy zmieniające wygląd Łodzi i aktywności godne naśladowania. − andel’s Hotel Łódź nie jest obiektem oferującym standardowe usługi hotelowe. To miejsce o oryginalnym wystroju i klimacie oraz wielokrotnie nagradzanym designie. Stała ekspozycja współczesnych prac polskich i zagranicznych artystów i liczne wystawy organizowane w hotelowych wnętrzach powodują, że andel’s postrzegany jest również jako galeria sztuki − mówi Radosław Altheim, General Manager Assistant. − Jesteśmy otwarci na różnorakie inicjatywy artystyczne i chętnie uczestniczymy w życiu kulturalnym Łodzi. Hotelowe lobby i foyer konferencyjne nie raz stanowiło powierzchnię ekspozycyjną, m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii, Designu czy Komiksu i Gier”. andel’s Hotel Łódź jest design hotelem wielokrotnie wyróżnianym za swą unikatową architekturę. Otrzymał m.in. European Hotel Design Awards 2009 w kategorii Architektura Roku, MIPIM Awards 2010 − Nagroda Specjalna, Tophotel Design 2010 i European Property Award 2010. Został też „Hotelem z Pomysłem 2009” w konkursie HOTELARZA.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *