Nowy szef Vienna International

Andreas Karsten został prezesem zarządu Vienna International Hotelmanagement, operatora hoteli m.in. sieci andel’s i Angelo. Jego cała kariera związana dotąd była z TUI AG.
Doświadczenie managerskie zdobywał podczas pracy w międzynarodowym przedsiębiorstwie turystycznym TUI AG, gdzie zaczynał w dziale prawnym. Po kilku latach został dyrektorem departamentu prawnego segmentu spółek turystycznych TUI, a następnie dyrektorem odpowiedzialnym za finanse różnych spółek TUI Group. W 2001 roku objął stanowisko dyrektora finansowego w TQ3 Travel Solutions w Londynie, globalnego dostawcy biznesowych usług turystycznych, będąc jednocześnie dyrektorem zarządzającym i personalnym TUI Business Travel. W 2003 roku trafił do segmentu hotelarskiego TUI AG, a w 2004 został dyrektorem zarządzającym Magic Life GmbH & Co – sieci 13 klubów wakacyjnych all-inclusive średniego segmentu w Turcji, Tunezji, Egipcie, Grecji i Hiszpanii skierowanej głównie do gości z Austrii i Niemiec. – Jako doświadczony specjalista w branży turystycznej i jednocześnie ekspert w branży hotelarskiej, Andreas Karsten jest idealnym kandydatem na stanowisko prezesa Vienna International – stwierdza Franz Jurkowitsch, prezes rady nadzorczej Vienna International Hotel -management i prezes zarządu firmy deweloperskiej Warimpex, której hotelami zarządza Vienna. – Vienna International z 34 hotelami w 10 europejskich krajach ma wyjątkowy potencjał. Cieszę się, że bazując na nim będę mógł umacniać jej pozycję w przyszłości – mówi Karsten. Na stanowisku prezesa Vienny zastąpił Rudolfa Tucka, zwolnionego w lutym ze skutkiem natychmiastowym z powodu „kilku incydentów, które doprowadziły radę nadzorczą do takiej decyzji”. Vienna International zarządza w Polsce m.in. hotelami andel’s w Łodzi i Krakowie, Angelo w Katowicach.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *