Nowy Szef Kuchni w Radisson Blu Kraków

Szefem Kuchni krakowskiego 5-gwiazdkowego hotelu Radisson Blu został Stanisław Bobowski, wcześniej zastępca Szefa Kuchni w hotelu Royal Bristol Marriott, a ostatnio Szef Kuchni hotelu Marriott w Swindon. Przez sześć lat pracował też na luksusowych statkach pasażerskich, które odbywały rejsy po całym świecie zabierając nawet 2600 pasażerów.

 

– Okres pływania na statkach był dla mnie wielką szkołą gotowania i życia, bo zaczynając tam pracę jako asystent kucharza i kończąc jako Pierwszy Kucharz byłem już inną osobą, świadomą swoich umiejętności i nie bojącą się nowych wyzwań. Zanim po 11 latach pracy za granicą wrócił do Polski, był współzałożycielem i honorowym Wiceprezesem Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników na Wyspach Brytyjskich. Jaki jest jego pomysł na kuchnię krakowskiego hotelu? Po pierwsze klasyka najlepszych polskich smaków. – Polska jest krajem pełnym doskonałych produktów. Nasza jagnięcina jest równie dobra jak ta z Nowej Zelandii, a naszych regionalnych serów śmiało mogliby pozazdrościć nam Francuzi i Włosi. Zamiast sprowadzać takie produkty zamrożone z zagranicy doceńmy raczej te produkowane lokalnie, ze względu na ich świetny smak i świeżość. Po drugie, dania kuchni międzynarodowej sprowadzone na grunt polski. – Musimy promować polskość, ale róbmy to w sposób ciekawy, wykorzystując smaki i osiągnięcia kuchni europejskiej np. gravadlax (łosoś) marynowany w buraczkach i polskiej wódce, czy deska polskich serów do wina, albo polska jagnięcina na dwa sposoby: jako indyjska kofta i grillowany comber. Wreszcie, estetyka podania. Każda potrawa oprócz doskonałego smaku musi również pięknie pachnieć i dobrze wyglądać.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *