Brazylia się kategoryzuje

Ogólnokrajowy 5-gwiazdkowy system kategoryzacyjny hoteli wprowadzony zostanie w Brazylii, jeszcze przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2014 i Igrzyskami 2016 – ogłosiło brazylijskie Ministerstwo Turystyki.

 

Brazylijski System Oceny Warunków Noclegowych będzie przygotowany przez Resort wspólnie z Narodowym Instytutem Ocen i Pomiarów Przemysłowych. 5-gwiazdkowy system będzie wymagał przejścia przez procedurę kategoryzacyjną wszystkich istniejących dotychczas hoteli. – Dzięki standaryzacji informacji o usługach hotelowych, zagraniczni turyści będą mieli więcej przesłanek do tego, aby wybrać Brazylię jako destynację i jednocześnie będą mogli wybierać noclegi w Brazylii bardziej świadomie – mówi Mário Moysés, przewodniczący Embratur, Brazylijskiej Organizacji Turystycznej. – Dzięki lepszej jakości informacji stajemy się bardziej konkurencyjni na nowoczesnym rynku. System kategoryzacyjny obejmował będzie siedem rodzajów obiektów: hotels, resorts, farm-hotels, bed & breakfasts, historic hotels, inns i flat/apart hotel. Wszystkie obiekty na skategoryzowanie się mają trzy lata. Żeby przystąpić do procedury kategoryzacji, należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.cadastur.com.br. Następnie obiekty przechodzą inspekcję komisji kategoryzacyjnej, która kwalifikuje je na określoną liczbę gwiazdek. Udział w kategoryzacji jest dobrowolny.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Brazylia się kategoryzuje

  1. kurcze, nawet w Brazylii kategoryzują hotele w segmentach – hotels, resorts, farm-hotels, bed & breakfasts, historic hotels, inns i flat/apart hotel.
    A dla nas, środka UE to wciąż temat niemożliwy do przeforsowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *