W Hotel w St. Petersburgu…

W St. Petersburgu otwarty został pierwszy w Rosji hotel nowatorskiej marki W Hotels należącej do Starwood Hotels & Resorts.

 

Hotel, zlokalizowany w sąsiedztwie Pałacu Zimowego i Ermitażu, oferuje 137 pokoi, lounge-bar na dachu, SPA z basenem, centrum Fitness, restaurację i bar. Hotel zaprojektowany został przez mediolańską pracownię Antonio Citterio i Patricia Viel Partners. Inspiracją była historyczna architektura St. Petersburga i odniesienia do Jaja Faberge. Projektanci skupili się na kolorze, przejrzystości, materiałach i komforcie, które mają dodać energii i blasku petersburskiej architekturze. – Otwarcie nowego W Hotelu w St. Petersburgu doskonale komponuje się z wartościami tej marki i podkreśla naszą determinację w rozwoju sieci W Hotels. Petersburski W świetnie uzupełnia nasze portfolio hoteli w Europie, które działają już w Barcelonie, Istambule, a wkrótce również w Londynie – powiedział Roeland Vos, prezes Starwood Hotels & Resorts na region Europa, Bliski Wschód, Afryka. – Naszą wizją było stworzenie hotelu, który wprowadziłby nowy standard life stylu w St. Petersburgu – stwierdził Władimir Tuljajew, prezes firmy Real Estate Development Ltd., która jest inwestorem. – Wybór Starwood i ich innowacyjnej marki W dla tego przedsięwzięcia był łatwą decyzją. Jesteśmy pewni, że W St. Petersburg stanie się atrakcją „must-see" tak dla mieszkańców jak i dla gości, którzy przybywać będą do stolicy Rosji Północnej. Noc w nowym hotelu kosztuje ok. 220 euro plus VAT czyli ok. 1 tys. zł. Pierwszy W Hotel otwarty został w 1998 roku na Manhattanie, stając się od razu jednym z najbardziej modnych miejsc. Obecnie pod tą marką działa ok. 40 hoteli, a sieć w najbliższym czasie chce podwoić tę liczbę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *