Krakowskich hotelarzy marsz przez góry

6 października 25 członków Małopolskiej Izby Hotelarskiej "Gremium" w Krakowie w ramach Memoriału ku czci śp. Zbigniewa Chojnackiego, zasłużonego krakowskiego hotelarza uczestniczyło w marszu górskim. Trasa wiodła poprzez Wierch Poroniec, Rusinową Polanę, Wiktorówki, gdzie w Kaplicy Matki Boskiej Jaworzyńskiej odprawiono mszę za duszę Zbigniewa Chojnackiego, do Zazadniej.

"Gremium" nawiązuje tradycją do Korporacji Gremium Właścicieli Hoteli i Pensjonatów w Krakowie, która istniała do roku 1950. Po tym okresie przestała istnieć, bowiem hotele odebrano ich prawowitym właścicielom. I chociaż hotele wróciły do właścicieli po 1990 roku, to organizacja powróciła do życia dopiero na zebraniu założycielskim Małopolskiej Izby Hotelarskiej "Gremium" w Krakowie 8 marca 2003 roku. Pan Zbigniew Chojnacki - właściciel Hotelu "Pollera" w Krakowie, przekazał odrodzonej organizacji statut i pieczęć Korporacji, które to symbole skrzętnie przechowywał, wierząc, że kiedyś organizacja się odrodzi.
Członkowie "Gremium" w górach
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *