Wydzierżawić można wszystko

Autor: Sławomir Dudziak
Leasing w Polsce jest coraz bardziej popularną formą finansowania inwestycji przez firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, w tym firmy z branży turystycznej i gastronomiczno-hotelarskiej

Obecny w Polsce od 15 lat leasing na początku kojarzony był niemal wyłącznie z rynkiem samochodów. Dziś systematycznie wzrasta zainteresowanie leasingiem także w branży gastronomicznej, hotelarskiej i usługach transportowych, a więc obszarach związanych z szeroko pojętą turystyką.

Z leasingu mogą korzystać zarówno małe firmy, które dopiero rozpoczynają działalność i nie mają udokumentowanej historii rachunku bankowego, jak również duże korporacje gospodarcze.

O wyborze leasingu jako formy finansowania działalności decydują często obowiązujące rozwiązania systemu podatkowego, dające podmiotom decydującym się na leasing - wiele preferencji (szerzej w "Hotelarzu" nr 11/06).

Leasing zapewnia również dostęp do najnowszej techniki i technologii bez angażowania własnych środków kapitałowych, umożliwia szybkie podejmowanie decyzji inwestycyjnych i - co za tym idzie - natychmiastowe reagowanie na sytuację rynkową. Jedną z zalet leasingu jest ograniczenie do minimum wszelkich formalności. [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *