Znika Etap, pojawia się ibis budget

Accor wprowadził strategiczną zmianę w swoim portfolio marek. Rozszerzył markę ibis na dwa pozostałe brandy w segmencie ekonomicznym Etap i All Seasons. Teraz Etapy będą działały pod nazwą ibis budget, a nie działający w Polsce All Seasons jako ibis styles.

Stworzenie nowej architektury ma na celu zdynamizowanie marek ekonomicznych Accoru, które będą korzystały z wiodącej roli „mega brandu” ibis, cieszącego się największą rozpoznawalnością wśród nich. – W konsekwencji tych działań, hotele ibis, ibis styles i ibis budget, stworzą grupę trzech silnych oraz innowacyjnych marek. Marka ibis staje się fundamentem segmentu ekonomicznego Accor na całym świecie i podstawą rozwoju portfolio hotelowego Orbis w Polsce. Zakładamy, że realizacja nowej strategii podniesie wartość i rentowność całej Grupy Hotelowej Orbis – mówi Laurent Picheral, prezes zarządu Orbis S.A. Wszystkie trzy marki ibis łączy wspólne DNA i wartości, do których należą: nowoczesność, prostota oraz wygoda, przy wyraźnym rozróżnieniu ofert charakterystycznych dla każdej z nich. Wprowadzenie nowej segmentacji poprawić ma przejrzystość, jednolitość oraz siłę marek ekonomicznych, zwiększyć rozpoznawalność i potencjał rozwoju każdej z nich. W ramach projektu wdrożony zostanie plan modernizacji istniejących hoteli oraz zwiększenia komfortu gości. Nowy projekt ma też poprawić skuteczności systemów dystrybucji oraz programu lojalnościowego. Wszystkie hotele odpowiadać mają nowym trendom oraz oczekiwaniom „klientów jutra”.

Operacji rebrandingu towarzyszyć będzie zakrojona na europejską skalę kampania informacyjna prowadzona w 2012 roku. Jej celem ma być wyjaśnienie istoty zmian w architekturze marek oraz przybliżenie oferty każdej z nich. W Polsce działa dziesięć hoteli ibis i osiem Etapów, których nazwy i identyfikacja będą zmieniane w przyszłym roku. W maju 2012 roku do użytku oddane mają być dwa nowe hotele ibis i ibis budget Warszawa Reduta na Ochocie, które zaoferują łącznie ok. 330 pokoi. W sierpniu odmrożono podobny projekt w kompleks ibis i ibis budget Kraków Stare Miasto przy Dworcu PKP z ok. 303 pokojami. Mają one zostać otwarte w połowie przyszłego roku. Na razie Accor/Orbis nie planuje rozpoczęcia budowy kolejnych hoteli tych marek w Polsce.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *