Pierwsze w Polsce hotele tematyczne

Wiosną 2014 roku w Grodzisku Mazowieckim ruszyć ma największy w Europie Środkowo-Wschodniej park rozrywki Adventure World Warsaw. Znajdą się w nim m.in. dwa hotele tematyczne z ponad 2,7 tys. miejscami, które będą pierwszymi tego typu obiektami w Polsce.

 

Aqua Hotel i Grand Resort Hotel zaoferują łącznie ponad 730 pokoi o zróżnicowanym standardzie. Możliwość noclegu na terenie parku to realizacja koncepcji Destination Park, zgodnie z którą inwestycja ma przyciągać gości na dłużej niż jeden dzień. Do pobytu zachęcać ma różnorodność i liczba atrakcji, które oferować będzie Adventure World Warsaw na obszarze 240 hektarów. Sam park rozrywki składać się będzie z pięciu tematycznych wysp/stref, które roboczo nazwano: Adventure Harbor, Creature Lagoon, Castle Island, Land of Legends i Polski Plaza. Na gości będą czekały kolejki górskie, zjeżdżalnie wodne, baseny ze sztucznymi falami, interaktywne fontanny, przejażdżki łodzią czy karuzele. W części całorocznej znajdą się place zabaw dla dzieci, interaktywne pokazy i animacje oraz największy w Polsce aquapark. Przewidziano też część rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami i klubami. Jedną z atrakcji stanowić mają same hotele dzięki ich „tematyzacji” – dopasowaniu wystroju i wyglądu zewnętrznego budynków do klimatu i koncepcji parku. – Hotele tematyczne to obiekty standardowo występujące w zagranicznych parkach rozrywki. My zaprezentujemy pierwsze na tak dużą skalę obiekty tematyczne w Polsce – mówi Sebastian Barbasiewicz, członek zarządu Las Palm, spółki powołanej do realizacji inwestycji Adventure World Warsaw. Pierwszy z dwóch obiektów, 3-gwiazdkowy Aqua Hotel, stworzony będzie z myślą o rodzinach z dziećmi, szukających atrakcyjnego cenowo noclegu.

 

Znajdzie się w nim miejsce dla 1640 osób w 410 czteroosobowych pokojach. – Najważniejszą zaletą tego hotelu będzie bezpośrednie połączenie z parkiem wodnym. Goście, chcący skorzystać z wodnych atrakcji, nie będą musieli wychodzić z budynku – mówi Sebastian Barbasiewicz. Bardziej luksusowy Grand Resort Hotel będzie połączony z parkiem tematycznym oraz strefą zimową (tzw. Winter Zone), czyli zadaszoną częścią parku, w której atrakcje będą dostępne dla gości przez cały rok. W Grand Resort Hotel znajdzie się 321 pokoi, w tym 230 pokoi 4-osobowych, 63 pokoje 2-osobowe oraz 28 apartamentów typu executive suite. Łącznie hotel będzie mógł pomieścić 1102 osoby. – Dzięki stylistyce wnętrz i budynków nawiązującej do atrakcji dostępnych w parku, pobyt w hotelu stanie się przeżyciem samym w sobie – uważa Sebastian Barbasiewicz. Fundusze umożliwiające powstanie Adventure World Warsaw zapewni międzynarodowe konsorcjum inwestorów prywatnych i instytucjonalnych z siedzibą w Luksemburgu. W pierwszej fazie projektu wartość inwestycji ma wynosić około 400 mln euro. Budowa parku rozpocznie się wiosną 2012 roku. Udziałowcy szacują, że cały kompleks będzie odwiedzany przez ok. 2 mln osób rocznie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *