5-gwiazdkowy Holiday Park w Ostródzie

W połowie września wmurowano kamień węgielny pod budowę 5-gwiazdkowego hotelu Holiday Park w Ostródzie. Inwestycja w ponad 150-pokojowy hotel wyniesie 65 mln zł. Hotel działać ma pod jedną z marek międzynarodowych.


Hotel powstaje na 4-hektarowej działce zlokalizowanej tuż nad brzegiem jeziora Drwęckiego. Za budowę odpowiada ostródzka firma OPB Development, a zarządzać będzie nim, należąca do OPB, spółka Condohotels Group. – Od lat wspólnie z włodarzami miasta zmierzamy do wykreowania marki Ostródy i pozycjonowania jej jako centrum turystycznego i konferencyjnego, w którym sezon trwa przez cały rok. Ten hotel pozwoli nam jeszcze lepiej realizować te założenia – mówi Tomasz Malicki, dyrektor generalny Condohotels Group. Firma jest w trakcie negocjacji z międzynarodową siecią hotelarską w celu pozyskanie dla budowanego obiektu rozpoznawalnej globalnie marki. Jak wynika z nieoficjalnych informacji siecią tą jest Hilton Worldwide. W czterokondygnacyjnym obiekcie, poza 150 pokojami i apartamentami, znajdą się też restauracje, kawiarnia, klub nocny, baseny kryte i odkryte, kręgielnia, kompleks SPA & Wellness oraz sale konferencyjne na ok. tysiąc osób. Na parterze ulokowana będzie galeria z ekskluzywnymi punktami usługowymi i handlowymi. Inspiracją projektu wnętrz hotelu jest lokalna fauna i flora.

 

Wykorzystane zostaną motywy nawiązujące do wód jezior, lokalnych roślin oraz gatunków ptaków typowych dla regionu Warmii i Mazur. – Jest to jeden z największych projektów realizowanych w naszym regionie i to przez rodzime firmy – podkreśla Ireneusz Słowik, właściciel OPB Development, firmy która zbudowała już w Ostródzie m.in. 4-gwiazdkowe hotele Platinum Aqua Fun & Events oraz Willa Port Conference Resort & SPA. Inwestor oczekuje, że wysoki poziom obłożenia w budowanym hotelu, jak i w już działających obiektach, uda się osiągnąć m.in. dzięki nowo powstałemu centrum sportowo-rekreacyjnemu z profesjonalnym stadionem na 5 tys. widzów, powstającemu amfiteatrowi na 2,5 tys. gości oraz centrum targowemu o powierzchni ponad 30 tys. mkw., gdzie rocznie ma się odbywać kilkadziesiąt imprez wystawienniczych. Wszystkie inwestycje hotelowe OPB realizowane są w systemie condo.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *