Pierwszy gay-hotel w Nowym Jorku

W Nowym Jorku z początkiem przyszłego roku otwarty ma być na Manhattanie hotel przeznaczony specjalnie dla gejów – THE OUT NYC . To odpowiedź branży hotelarskiej na zalegalizowanie w stanie Nowy Jork związków homoseksualnych.
W 105-pokojowym boutique-hotelu znajdzie się m.in. lobby o pow. ponad 1 tys. mkw. cabaret nightclub i 24-godzinna restauracja, a także trzy dziedzińce i Centrum Wellness. Cena za pokój dwuosobowy wynosić będzie ok. 250 dolarów. – To pomysł, który odpowiada wspólczesnym czasom. Tworzymy THE OUT NYC jako obiekt na najwyższym poziomie komfortu, z udogodnieniami mającymi zaspokajać oczekiwania konkretnej grupy docelowej – mówi Ian Reisner, managing partner w Parkview Developers, które jest inwestorem hotelu. – Biorąc pod uwagę ostatnie zmiany w prawie stanu Nowy Jork widzimy potencjał w goszczeniu nie tylko niepoliczalnej liczby par gejowskich, ale także tych, które przyjeżdżały tu będą się pobrać. Jak przyznaje w artykule dla „New York Times” Reisner inspiracją do stworzenia takiego hotelu był dla niego pobyt w Axel Hotel Barcelona, podobnym obiekcie w Hiszpanii. Hotel zlokalizowany będzie w centrum Manhattanu przy 42 ulicy. Naightclub otwarty ma być jeszcze jesienią tego roku. Hotel ma 54 pokoje. W lipcu pierwszy hotel dla segmentu GLBT otworzył w Miami operator Lords South Beach Hotel, który chce stworzyć sieć takich obiektów.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *