Dofinansowanie unijne dla hotelarzy – ostatnia szansa

Autor: Jan Kordasiewicz
Rok 2012 jest prawdopodobnie ostatnim, w którym nieliczni już hotelarze będą mieli jeszcze szansę na pozyskanie unijnego dofinansowania. Dlatego już na początku roku warto się przyjrzeć obecnie dostępnym działaniom, aby jeszcze przygotować projekty, które będą stanowić wsparcie dla planowanych Inwestycji.
W niniejszym tekście przeanalizujemy konkursy w dostępnych Regionalnych Programów Operacyjnych, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz innych dostępnych źródeł dofinansowania.
Województwo śląskie
Przedsiębiorcy z sektora mikro, małych i średnich firm od 9 stycznia do 7 marca mogą składać wnioski pozwalające na uzyskanie dotacji w maksymalnej wysokości 750 tys. zł (200 tys. w odniesieniu do mikroprzedsiębiorstw). W ramach Poddziałania 3.1.1 Infrastruktura Zaplecza Turystycznego, wsparcie zostało ukierunkowane na projekty nastawione na budowę lub rozbudowę bazy noclegowej oraz zaplecza gastronomicznego. Maksymalny poziom dofinansowania może wynieść do 60 proc. kosztów kwalifikowanych w przypadku mikro i małych firm oraz do 50 proc. w przypadku średnich firm. Warto więc, aby hotelarze pomyśleli o projektach pozwalających podnieść atrakcyjność produktu turystycznego. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie internetowej Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości (www.scp-slask. pl), na której znajduje się więcej szczegółów o konkursie.
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Najmniejsze obiekty noclegowe będą mogły w II kwartale 2012 roku uzyskać dofinansowanie w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Na wsparcie mogą liczyć firmy zatrudniające poniżej dziewięciu osób, zlokalizowane w granicach administracyjnych gmin wiejskich, wiejskomiejskich (z wyłączeniem miast powy
[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *