Generalny remont hotelu Bristol

Hotel Bristol należący do sieci Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc, przechodzi obecnie generalny remont, który obejmuje renowację wszystkich pokoi oraz większości przestrzeni publicznych, takich jak lobby, bary, restauracje i strefę fitness. Łączna wartość inwestycji zaplanowanych na rok 2012 wynosi 9 milionów euro.

 

Remont hotelu Bristol stał się możliwy dzięki nabyciu prawa do wieczystego użytkowania gruntu we wrześniu 2011 roku przez Royal Starman Bristol – właściciela hotelu.

 

Renowacja hotelu, która się już rozpoczęła, obejmie wszystkie 205 pokoi i apartamentów, Bar Kolumnowy, restaurację Marconi i basen. Projekt zakłada gruntowną przebudowę lobby oraz przeniesienie recepcji do jej historycznego miejsca z 1901 r. Hotel planuje również otwarcie winiarni, która będzie uwieńczeniem jego oferty gastronomicznej.

 

„Jest to największy i najdroższy remont Bristolu od ponad 20 lat, który został zainicjowany renowacją fasady budynku w 2008 roku. Cieszę się, że wspólnie z właścicielami będziemy mogli przywrócić blask temu wspaniałemu obiektowi, jakim jest hotel Bristol"- powiedział Thomas Schoen, dyrektor generalny Starwood Hotels & Resorts w Polsce.

 

Dyrektor generalny hotelu Bristol – Michael Goerdt dodał: „Jestem pewien, iż wystrój nowych wnętrz, historia hotelu i obsługa na najwyższym poziomie, z której jesteśmy znani, sprawią, że po renowacji będzie to najbardziej luksusowy obiekt Warszawy".

 

Nowe wnętrza zostały zaprojektowane przez Anitę Rosato - uznaną projektantkę z Londynu, specjalizującą się w tworzeniu wystroju pięciogwiazdkowych hoteli. Studio Anity Rosato realizowało już kilka prestiżowych projektów dla sieci Starwood Hotels & Resorts.

 

Inspiracją nowych wnętrz hotelu Bristol był styl Art Deco, a także jego wygląd z początku XX wieku. Style te zostały skomponowane z nowoczesnymi, ale ponadczasowymi dodatkami, co w rezultacie zaowocowało designem, który jest szykowną fuzją stylów. Projektantka wraz z hotelem przywiązali dużą wagę do jakości wykorzystanych materiałów, które zostały sprowadzone z całego świata.

 

Renowacja hotelu rozpoczęła się w marcu, a dwa piętra obiektu zostały już wyremontowane. Hotel Bristol prowadzi codzienną działalność operacyjną, a prace remontowe planowane
są w sposób nieprzeszkadzający gościom.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

3 komentarze do “Generalny remont hotelu Bristol

  1. Okropnie to wyglada. Zupelnie anonimowy styl, niczym Hyatt czy Hilton. Bristol juz calokwicie straci swoj Warszawski charakter i stanie sie bezdusznym siecowiym hotelem, jakich wiele. No ale tak to jest, gdy odpowiedzialni za Hotel sa dwaj Niemcy, sentymentalnie zupelnie nieprzywiazani do tego miejsca. Byle praktycznie byle…tanio. Widocznie Bristol nie ma robic konkurencji Ritzowi albo Adlonowi w Berlinie….

  2. A ja serdecznie pozdrawiam dział PR hotelu Bristol.

    Nie wiem jak ktoś mógł zezwolić na zrobienie takiej kiszki w tym pięknym hotelu. 10 lat łagru to najłagodniejsza kara.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.