Łódź: rusza Holiday Inn

W maju planowane jest otwarcie 4-gwiazdkowego hotelu Holiday Inn w Łodzi ze 127 pokojami i ośmioma salami konferencyjnymi na 450 osób. Według informacji lokalnych mediów, hotel kupili chińscy inwestorzy. W różnym stopniu zaawansowania są budowy trzech kolejnych hoteli sieciowych w Łodzi: DoubleTree by Hilton, Novotel i B&B oraz dwóch niezależnych: Tobacco Hotel i Sukcesja.
7-kondygnacyjny budynek Holiday Inn na rogu Piotrkowskiej i Radwańskiej nawiązuje architektonicznie do XIX-wiecznych łódzkich kamienic. Jego budowa ciągnie się od połowy lat. 90. Od tego czasu nieruchomość kilkukrotnie zmieniła właścicieli. Hotelem zainteresowali się Chińczycy, których władze Łodzi nakłaniają do inwestycji. Ostatnio do miasta przyjechali przedstawiciele chińskiej izby gospodarczej Wenzhou Yueqing Shanghai Chamber of Commerce, która zrzesza 600 inwestorów. – Liczymy, że stworzymy wspólny łódzko-chiński team specjalistów, który będzie wspierał inwestycje.

Szczególnie interesują nas branże: finansowa, nieruchomości, hotelarstwo, logistyka, lotnictwo i IT. Pierwszym spektakularnym przykładem tej współpracy jest zakup hotelu Holiday Inn przez członka naszego zrzeszenia – mówi Xianglin XU, wiceprezes WYSCoC cytowany przez łódzki dodatek „Gazety Wyborczej”. Hotelem zarządzał będzie międzynarodowy operator hotelowy PREM Group, który jest jednym z najważniejszych partnerów sieci Intercontinental Hotel Group w Europie, prowadząc w jej imieniu hotele Holiday Inn i Holiday Inn Express m.in. we Francji i Belgii. – Pracujemy nad kolejnymi projektami i mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieć więcej hoteli w Polsce – mówi Jim Murphy, prezes Grupy PREM. Łódzki obiekt jest piątym hotelem Holiday Inn w Polsce po Warszawie, Krakowie, Józefowie i Bydgoszczy.

W przyszłym roku w Łodzi otwarte mają być dwa kolejne 4-gwiazdkowe hotele sieciowe. DoubleTree by Hilton ze 188 pokojami i salami konferencyjnymi na tysiąc osób powstaje na terenach byłej Wytwórni Filmów Fabularnych. Kolejnym hotelem będzie Novotel ze 161 pokojami przy ul. Piłsudskiego. W ubiegłym roku działkę w centrum miasta przy ul. Kopernika pod budowę swojego hotelu kupiła też francuska sieć B&B, która chce postawić 2-gwiazdkowy obiekt z ok. 140 pokojami. Z kolei przy al. Politechniki powstaje 3-gwiazdkowy hotel Sukcesja z ok. 150 pokojami w ramach kompleksu, w którym znaleźć ma się też m.in. galeria handlowa. Natomiast na terenach po Łódzkiej Wytwórni Papierosów deweloper Arche tworzy kompleks mieszkalny z kilkuset loftami i z 3-gwiazdkowym Tobacco Hotel, w którym znaleźć ma się ok. 100 pokoi

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *