Bristol do generalnego remontu

Nie ma w Polsce hoteli Waldorf Astoria, nie ma hoteli Ritz Carlton, Kempiński czy Four Seasons, ale jest Le Meridian Bristol, który chce uchodzić za najbardziej luksusowy w Polsce. Dlatego tylko w tym roku na jego modernizację wydane zostanie 9 mln euro (ponad 38 mln zł), a w przyszłym jeszcze 3 mln. Generalny remont obejmie renowację wszystkich pokoi i większości przestrzeni publicznych, ale hotel będzie cały czas działał.


 

Remont hotelu Bristol stał się możliwy dzięki nabyciu we wrześniu 2011 roku za 19,5 mln euro prawa do wieczystego użytkowania gruntu przez Royal Starman Bristol, który dotychczas tylko dzierżawił ten obiekt od Orbisu. – Jest to największy i najdroższy remont Bristolu od ponad 20 lat. Zainicjowany został renowacją fasady budynku w 2008 roku. Chcemy przywrócić blask temu wspaniałemu obiektowi, który należał do najbardziej eleganckich hoteli w Europie – powiedział Thomas Schoen, dyrektor generalny sieci Starwood Hotels & Resorts w Polsce, w ramach której działa hotel. Renowacja hotelu rozpoczęła się wiosną, a dwa piętra są już wyremontowane. Docelowo obejmie ona wszystkie 205 pokoi i apartamentów, Bar Kolumnowy, restaurację Marconi i basen.

 

W wystroju pokoi dominować będą jasne barwy, bardziej pasujące do marmurowych łazienek niż wcześniejsza kolorystyka. Projekt zakłada też gruntowną przebudowę lobby oraz powrót recepcji na jej historyczne miejsce przy samym wejściu, dzięki czemu uzyska się więcej przestrzeni. Hotel planuje również otwarcie winiarni z przystępnymi cenami, która otwarta była by na gości spacerujących Krakowskim Przedmieściem, stając się popularnym miejscem spotkań. Inspiracją nowych wnętrz hotelu Bristol był styl Art Deco, a także jego wygląd z początku XX wieku. – Jestem pewien, że wystrój nowych wnętrz, historia hotelu i obsługa na najwyższym poziomie, z której jesteśmy znani, sprawią, iż po renowacji będzie to najbardziej luksusowy obiekt Warszawy – mówi dyrektor generalny hotelu Bristol, Michael Goerd. Nowe wnętrza zostały zaprojektowane przez Anitę Rosato – projektantkę z Londynu, która realizowała już kilka projektów dla sieci Starwood. Bristol prowadził będzie cały czas działalność operacyjną, a prace remontowe planowane są w taki sposób, aby nie przeszkadzać gościom. Bristol jest najstarszym działającym hotelem Warszawie. Otwarty został w 1901 roku i utrzymany jest w stylu Art Nouveau. Podczas Euro 2012 mieszkała tu będzie reprezentacja Rosji i w tym czasie remont zostanie wstrzymany

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *