Warimpex sprzedaje Intercontinental

Warimpex, który jest właścicielem połowy udziałów w warszawskim hotelu Intercontinental, chce je sprzedać. Spółka planuje też pozbycie się kilku innych hoteli w Europie, w tym Amber Baltic w Międzyzdrojach. Pozyskane środki zamierza przeznaczyć na zmniejszenie swojego zadłużenia w bankach o 40 – 50 mln euro.

 

Transakcja sprzedaży ma zostać zakończona jeszcze w tym roku. Właścicielem drugiej połowy udziałów w Intercontinental Warszawa jest austriacka firma budowlana UBM, która jednak nie zamierza odkupić części należącej do Warimpeksu. W ciągu trzech kwartałów 2011 roku średnie obłożenie hotelu InterContinental wyniosło 77 proc. Było o 1 proc. niższe niż rok wcześniej, ale średnia cena pokoju w euro wzrosła o ponad 10 proc. W hotelu znajduje się 326 pokoi i 75 apartamentów mieszkalnych Residence Suites z aneksem kuchennym, przeznaczonych na dłuższe pobyty. W ubiegłym roku Warimpex pozbył się swoich udziałów w innym warszawskim hotelu Jan III Sobieski oraz sprzedał udziały w projekcie rozwojowym hoteli ekonomicznych Campanile i Premiere Classe na rzecz swojego partnera Starwood Capital Group. Sprzedaż obejmowała dwa znajdujące się w fazie budowy hotele Campanile i Premiere Classe we Wrocławiu (otwierane w czerwcu tego roku) oraz szereg działek. Spółka chce się skupić na swoich dwóch flagowych markach: andel’s i Angelo.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *