Ceny na Euro. Zaczyna robić się nerwowo

Autor: Rafał Szubstarski
Im bliżej Euro 2012, tym większy niepokój pojawia się wśród hotelarzy. Liczba dostępnych pokoi…zwiększa się, a ceny spadają. Poza dniami meczowymi ceny niewiele różnią się od normalnych stawek w tym okresie roku, a i w dni meczowe można przebierać w ofertach. Wówczas ceny są wprawdzie kilkukrotnie wyższe, ale cały czas istnieje obawa, że wiele pokoi pozostanie pustych.

We wszystkich miastach – gospodarzach Euro dostępnych jest jeszcze wiele obiektów noclegowych wszelkich kategorii. Poza hotelami 5- i 4-gwiazdkowymi, które w dużej części zarezerwowane zostały dla oficjeli, gości i pracowników UEFA oraz przez drużyny, które mieszkają w nich na stałe (Rosjanie w Bristolu, Polacy w Hyacie, Czesi we wrocławskim Monopolu, Irlandczycy w sopockim Sheratonie) albo w dniach meczów (tzw. hotele transferowe), w pozostałych jest jeszcze sporo miejsc i nie ubywa ich tak szybko jak zakładali hotelarze (a nawet w tych wynajętych przez UEFA i drużyny są jeszcze miejsca). Tym bardziej, że mają one dużą konkurencję wśród wszelkiego rodzajów apartamentów, willi, hosteli, kwater itp. Od poprzedniego numeru sprawdzamy, ile kosztują i jak się zmieniają ceny w hotelach zlokalizowanych w miastach – gospodarzach. Dziś drugi odcinek. W przyszłym numerze zweryfikujemy, po ile hotele sprzedawały swoje pokoje w przeddzień meczów.
WARSZAWA
8 czerwca, w dniu meczu otwierającego Euro, Polska – Grecja można zarezerwować jeszcze nocleg w ok. 60 obiektach, w tym w 4-gwiazdkowych: Courtyard by Marriott za 1 tys. zł, Radisson Blu 1,4 tys. oraz Airport Okęcie za 1,7 tys. zł i w kilkunastu hotelach 3-gwiazdkowych, których ceny wynoszą od 600 (Gromada Centrum) – 750 zł (Best Western Portos) po 1,1 – 1,3 tys, zł (Novotel Airport, DeSilva, MDM, Metropol). Najdroższy w tej kategorii jest nowootwarty Puławska Residence, który sprzedaje noclegi po 2,4 tys. zł. Trudniej jest znaleźć hotel ekonomiczny za pośrednictwem portali rezerwacyjnych, bo dostępnych jest ich tylko kilka w cenach od 800 – 1 tys. zł położonych na obrzeżach miasta oraz sieciowy B&B za 1,2 tys. zł (na swojej stronie sprzedaje pokoje po 400 zł). Ale jeśli rezerwuje się pobyt na co najmniej dwie doby można już wybierać wśród trzech Ibisów i Campanile za 500 – 600 zł i B&B za 800 zł.
Najdroższa jest położona przy Krakowskim Przedmieściu niezależna Harenda – 975 zł. Oprócz nich jest jeszcze do wynajęcia kilkadziesiąt obiektów nieskategoryzowanych wszelkiej maści, których ceny wahają się od 400 do 2 tys. zł. Jeżeli rezerwuje się nocleg na dwie doby znaleźć można też hotele 5-gwiazdkowe: od 1,4 tys. zł za noc w Rialto przez Westin i Sofitel Victoria po ok. 2,5 tys. po Le Regina na Starym Mieście za 4,5 tys. zł. Większy jest też wybór 4-gwiazdkowych, bo pojawia się możliwość rezerwacji także w Novotelu Centrum za ok. 1,3 tys. zł i Holiday Inn za 1,2 tys., a Airport Okęcie kosztuje wówczas ok. 800 zł. Podobnie ceny kształtują się podczas meczu Polska – Rosja. Dostępny jest nawet Marriott za 2 tys. zł za jedną noc i 1,7 tys. na dwie, a wśród hoteli 5-gwiazdkowych do wynajęcie na dwie doby jest też Sheraton za 2,4 tys. (choć 290 pokoi wśród 350 zarezerwowanych jest na cały miesiąc przez UEFA jako jej kwatera główna). Wśród hoteli 4-gwiazdkowych dostępne są jeszcze Holiday Inn za 1,1 tys. i Airport Okęcie za 1,6 tys. Co ciekawe, w dniu meczu Rosja – Grecja dwa razy droższy niż podczas meczu otwarcia jest hotel Best Western Felix i Portos (ok. 1,5 tys. zł), a to dlatego, że upodobali je sobie kibice rosyjscy, a właściwie rosyjskie biura podróży, które wynajęły sporą część tych ponad 200-pokojowych hoteli. Pozostałe dostępne podczas poprzedniego meczu hotele dostępne są w tych samych cenach, tak samo jak i hotele 2-gwiazdkowe (dodatkowo pojawia się możliwość zarezerwowania Campanile na jedną noc za 1 tys. zł).
Gdy rezerwacja jest
[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
 • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
 • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
 • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
 • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
 • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
 • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
 • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

6 komentarzy do “Ceny na Euro. Zaczyna robić się nerwowo

 1. Witam
  W sopocie na Euro są jeszcze wolne pokoje w hotelu dwugwiazdkowym Maryla za ok 600,- zł za dobę ze śniadaniem

 2. Witam
  Ja w Warszawie znalazłam fajny hostelik, który ceny ma 10 zł wyższe niż normalnie w czasie Euro.
  Zapraszam Gościniec OEIiZK

  • Przyznać muszę, że to bardzo chwytliwa nazwa. Wszyscy w Azerbejdżanie znamy ją już na pamięć.
   Gościniec OEIiZK, Gościniec OEIiZK, Gościniec OEIiZK,Gościniec OEIiZK…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *