Chcesz zarabiać na SPA? Postaw na sprzedaż detaliczną

Większość managerów obiektów SPA z nieufnością podchodzi do sprzedaży produktów detalicznych i traktuje ją jak zło konieczne. Tymczasem na całym świecie jest to filar całej strategii biznesowej, który przynosi wymierne rezultaty i często decyduje o rentowności całego departamentu SPA.

 

Na początek obalmy jeden z najważniejszych mitów. Teza, że klienci nie są zainteresowani kupowaniem kosmetyków w SPA jest całkowicie błędna i nie ma żadnego uzasadnienia w praktyce. Przeprowadzone badania jasno mówią, że 31 proc. klientów SPA chce kupować produkty detaliczne i jest to jeden z głównych powodów ich wizyty! Ten mit obalają też wiodące obiekty SPA, w których przychody ze sprzedaży produktów do pielęgnacji domowej stanowią minimum 30 proc. obrotów. Najlepsi osiągają jeszcze lepsze wyniki. Choć to brzmi niewiarygodnie, to w londyńskim The Sancturay Spa sprzedaż produktów detalicznych stanowi 70 proc. przychodów. O podobnym sukcesie może też mówić jeden z największych hoteli w Kołobrzegu, którego przychody ze sprzedaży kosmetyków poniosły prawie 50 proc.! Dlaczego zatem tak rzadko wykorzystuje się taką możliwość nie tylko zwiększania przychodów, ale generowania zysków? Powodów jest wiele, ale d [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Arkadiusz Dawidowski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *