Andel

Otwarcie czterogwiazdkowego hotelu
AndelŐs (więcej s. 45), który jest 11. obiektem tej kategorii w Krakowie zbiegło się z jubileuszem obchodów 750-lecia lokacji miasta.


W związku z tym, w pierwszych dniach czerwca Kraków przeżywał istny najazd gości, którzy wśród licznych (ponad 60) imprez mogli obejrzeć kilka parad nierozerwalnie związanych z historią miasta smoków, w tym najbardziej spektakularną, nocną, zorganizowaną 2 czerwca w zakolu Wisły. Według wstępnych prognoz Kraków odwiedziło w pierwszej dekadzie czerwca 200-220 tys. turystów. Na tej podstawie, przy uwzględnieniu osób, przebywających w Krakowie w celach biznesowych, można szacować, że w dniach 1-10 czerwca 2007 średnie wykorzystanie miejsc noclegowych przekroczyło 70 proc. W całym ubiegłym roku stolicę Małopolski odwiedziło 6,2 mln turystów, według prognoz w tym roku ich liczba ma wzrosnąć do około 6,8 mln. Kraków dysponuje obecnie ponad 300 obiektami noclegowymi oferującymi niemal 34 tys. łóżek. W tej liczbie jest 106 hoteli z ponad 12,5 tys. łóżek.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *